Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Nemzet Művésze díj Bizottság megfelelő intézkedéseket kér, a Nemzet Művésze-díj visszavonásáról nem nyilatkozott.
„A Nemzet Művésze díj Bizottság a legmagasabb állami művészeti elismeréssel, a Kossuth-díjjal kitüntetett művészek testülete, amely a Nemzet Művésze díj odaítélésről határoz. A díj érdemtelenség esetén történő visszavonásáról és az ezzel kapcsolatos eljárás lefolytatásáról ugyancsak kizárólagosan a Bizottság dönthet” – írja a Magyar Hírlapnak eljuttatott közleményében az MMA.
Azt elvárja a közvetlenül érintettektől – így a Nemzet Művésze díjjal rendelkező Gothár Pétertől, valamint az üggyel kapcsolatban belső vizsgálatokat már megindító Színház- és Filmművészeti Egyetemtől és Katona József Színháztól –, hogy tetteikben és nyilatkozataikban a magyar művészek közössége egészének érdekét, valamint a művészek által a művészeknek adható és egyben legmagasabb díj méltóságát szem előtt tartva járjanak el – fogalmaznak.
Az MMA kéri továbbá „az ügyben vizsgálatot folytatók megfelelő intézkedését, amennyiben a jogi felelősségre vonás szükségessége felmerül, hiszen ez esetben már nem felsőoktatási vagy előadó-művészeti szervezet által kezelendő kérdésről van szó”. Illetve tájékoztatást kér a Színház- és Filmművészeti Egyetem, illetve a Katona József Színház vizsgálatairól.
Hogy visszavonja-e a Kossuth-díjat az MMA Gothártól, arról nem szól a közlemény.
Mint írtuk, november 20-án Gothár Péter rendező elismerte, hogy vele bontott szerződést a Katona József Színház az "erkölcsi határok" átlépése miatt. Az ügyben nagyon sok a tisztázatlan kérdés, erről itt írtunk bővebben. A színház és a Színház- és Filmművészeti Egyetem is vizsgálatot folytat az ügyben.
A Gothár-ügyről a korábbi cikkeinket itt olvashatják.
Még több kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.