Adrien Brodynak Oscar-díjat hozott A brutalista, pedig a HVG-nek azt mondta, sokáig úgy tűnt, nélküle csinálják meg a filmet
Másodszor hozta el a legjobb férfi színésznek járó díját.
hvg.hu
A nem létező Tóth Lászlót alakító Adrien Brody (A brutalista) és a nagyon is létező Boby Dylant alakító Timothée Chalamet (Sehol se otthon) között zajlott a verseny a legjobb férfi főszereplő kategóriájában – írtuk esélylatolgató cikkünkben, és kettejük meccséből Brody jött ki győztesen, aki 2002-ben A zongoristáért kapott Oscarja után a második szobrát vihette haza.
Brody korábban a HVG-nek adott interjúban a forgatásról, a magyar kötődéseiről, az antiszemitizmusról és a bevándorlósorsról is beszélt.
„Különlegesnek tűnt az egész már első látásra. Megérintett a történet, de azt is láttam, hogy szép kis kihívás lesz megcsinálni” – mondta A brutalistáról, amelyek a forgatókönyvét már öt évvel korábban megkapta, és jó ideig úgy tűnt, hogy nélküle csinálják meg a filmet.
Brody beszélt arról, hogy milyen sokat kellett dolgoznia László akcentusán, és a bevándorlósors ismerősségéről is: „Már csak a családom története miatt is könnyen ment az azonosulás, anyám és a nagyszüleim megpróbáltatásairól sokat beszéltem. Az ötvenes években menekültek el Magyarországról. Átélték a menekültek küzdelmeit, végül Amerikában kezdtek új életet. Ez mind-mind ismerős volt László sorsában”.
A kétszeres Oscar-díjas színész szerint nagyon sokat számított, hogy A brutalista Budapesten forgatták, ahol már dolgozott korábban. Büszkén beszélt arról is, hogy a káromkodások jó része, amit Lászlótól hallani lehet a filmben, nem szerepelt a forgatókönyvben: „Ezek mind tőlem származnak. Gyerekként mindig is nagyon jó voltam a magyar káromkodások elsajátításában.”
Az Adrien Brodyval korábban készült interjúnkat itt lehet elolvasni:
„Azt volt a legnehezebb megélni, hogy egy ponton elkerült tőlem a szerep, és csak hosszú idő múltán lett végül mégis az enyém” – mondta A brutalista Tóth Lászlójának megformálója a HVG-nek. Adrien Brodyt egy online kerekasztal-beszélgetésen kérdezhettük a forgatásról, magyar kötődéseiről, az antiszemitizmusról és a bevándorlósorsról.
Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszttúlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.