A republikánusok Melania Trumpról neveznék el a Kennedy Center operaházát
Az elnöki párt egy hónapja kifütyülték az intézményben.
hvg.hu
Egy jogszabálymódosítás, amelyet az amerikai kongresszusban a 2026-os pénzügyi év belügyi-környezetvédelmi költségvetési törvényjavaslatához fűztek, előírná, hogy a John F. Kennedy Előadó-művészeti Központ operaházát a first ladyről, Melania Trumpról nevezzék el – írja a The Hollywood Reporter.
A módosítást 33–25 arányban megszavazta a képviselőházi bizottság, de a teljes törvényjavaslatnak – és benne a névváltoztatásnak – még a kongresszusi szavazáson is át kellene mennie ahhoz, hogy életbe lépjen.
Az operaház átnevezése azután került napirendre, hogy Donald Trump elnök és felesége, Melania június közepén részt vettek a Nyomorultak előadásán a Kennedy Centerben. Az elnöki pár jelenlétét a közönség vegyes reakciókkal nyugtázta: éljenzés, taps és fújolás, kifütyülés egyaránt hallható volt.
Az elnök a felesége társaságában tekintette meg az előadást.
A Kennedy Központot már az elnök második ciklusának kezdetén átalakították: Trump menesztette a teljes vezetőséget és a saját embereit ültette a helyükre, köztük a kabinetfőnökét, Susie Wilest, Usha Vance-t, az alelnöke feleségét, Howard Lutnick kereskedelmi miniszter feleségét, Allisont, valamint a Fox News műsorvezetőit, Maria Bartiromót és Laura Ingrahamet. Az új testület nem sokkal később őt választotta meg a kulturális intézmény elnökévé.
Nem ez az első eset, hogy republikánus törvényhozók látványosan hízelegni próbálnak Trumpnak: Addison McDowell például javasolta, hogy a washingtoni Dulles nemzetközi repülőteret nevezzék át Donald J. Trump Nemzetközi Repülőtérre, Brandon Gill texasi képviselő indítványozta, hogy a százdolláros bankjegyen Trump arcképe szerepeljen, Darrell Issa kaliforniai republikánus képviselő Nobel-békedíjra jelölte Trumpot, Claudia Tenney pedig a születésnapját nemzeti ünneppé szerette volna nyilvánítani.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.