Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Évente egyszer vonuljanak ki a magyar könyvek az utcára – ez volt Supka Géza ideája, s az általa megálmodott könyvnapokat immár 95. alkalommal rendezi meg a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete. Az idén Nádasdy Ádám gondolataival megnyíló – egykor egyetlen – „ünnepi esemény” sok hagyományt megőrzött, sokat az idők szava elsodort. Köztük azt, hogy ma már nem ez az egyetlen könyvfesztivál, szinte az egész év az. A HVG a június 13– 16. közötti könyvheti dömping kínálatból válogatott.
Az eSzínházat is működtető Alapítvány a Magyar Színházakért karöltve a Katona József Színházzal, az Örkény Színházzal és a Radnóti Színházzal támogatási kampányt indít és közösségi gyűjtést szervez a független színházak és társulatok finanszírozásának megsegítésére június 12-étől július 31-éig. A kezdeményezéshez elismert színészek, rendezők, írók és dramaturgok is csatlakoznak.
A HVG gazdasági lapként indult, mégis, a kezdetektől nagy hangsúlyt kapott benne a kultúra és a szellemi témák. Alább mesélünk a legfontosabb, legjobb és legviccesebb sztorikról, személyekről, címlapokról az elmúlt 45 évből.
Bokros Dorottya dokumentumfilmje az első magyar hivatalos vogue-ház, a Kiki House of Bandita tagjainak napjait mutatja meg, a premiervetítés június 17-én lesz.
A Magyar Nemzeti Galéria Így történt című kiállítása a holokauszt 80. évfordulójára készült, s azokból a holokauszt idején született, illetve közvetlenül a háborút követő években készült, kevéssé ismert munkákból áll, amelyek alkotói saját tapasztalatait dolgozták fel, akik részesei, elszenvedői, tanúi voltak az eseményeknek. Az alkotások a történtekkel egyidejű vagy csaknem egyidejű, gyakran szöveggel is kísért vizuális ábrázolások, melyek nem a művészi önkifejezés szándékával, sokkal inkább az események tényszerű és közérthető közvetítésének igényével születtek meg. Turai Hedvig írása.
Negyven éven át számos ismert színész végzett a szentesi Horváth Mihály Gimnázium legendás dráma tagozatán, amelynek a jövőjét most sokan féltik. A Fidesz listáján a szentesi közgyűlésbe épp most bekerülő igazgatónő ugyanis úgy döntött, átalakítja a képzést – azt azonban senki nem tudja, hogyan.
Nyilas testvérek, egymásra hányt foglyok: a Városmajor utcai nyilasházban közeledik a karácsony. Az Orgia ikerregényeként most megjelent Ólomszív detektívpárosa nem a gyilkosok után nyomoz, azt próbálja kideríteni, hogy ki juttatta ide az áldozatokat.
A szépséget keresték, a fényképezőgép kameráján keresztül kommunikáltak – mondja Alex Nyerges kurátor azokról a kivándorolt világhírű magyar fotóművészekről, akiknek munkáiból látható kiállítás a Szépművészeti Múzeumban.
A Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara, illetve a budapesti, Csányi János alapította Színház és Film Intézet közösen alapítanak új intézetet, ahol mintegy 50 színház és filmes szakember fog tanítani.