Érkező Yvette, távozó EU zászló a hét képein - Nagyítás-fotógaléria
Hatalmas viharok, ítélethirdetések, elázott focimeccs, eltűnő EU-zászló - képes összeállításunk a hét fontosabb eseményeiből.
Az érettségi első két napja képekben – Nagyítás-fotógaléria
Kabalacsók, kabalaállat, szerencseölelés, elkobzott telefonok és kiosztott vizsgalapok – hétfőn országszerte megkezdődtek a magyar írásbeli érettségi vizsgák.
Átalakult Vidámpark és május elseje a hét képein - Nagyítás fotógaléria
Megnyíló Holnemvolt Park, hatalmas vereséget szenvedő Bayern München, pusztíó tornádó, véradó rohamoszagosok, magyar zarándokok Auschwitzban - harmincegy képes válogatásunk a hét fontosabb eseményeiből.
Moszkva elővette az interkontinentális rakétákat - Nagyítás-fotógaléria
Több ezer katona vett rész a moszkvai Vörös téren a náci Németország felett aratott második világháborús győzelem 69. évfordulója alkalmából rendezett katonai díszszemlén, amivel Moszkva nem titkoltan erőt akart demonstrálni a feszült ukrán helyzetben. A Vörös térről Putyin egyből az Ukrajnától elcsatolt Krím-félszigetre repült, miközben oroszpárti szeparatisták töltött fegyverekkel emlékeztek meg a győzelem napjáról Kelet-Ukrajnában.
Megalakult az új Országgyűlés – Nagyítás-fotógaléria
A képviselők a történelmi zászlók jelenlétében letették az esküt, ezzel megalakult az új Országgyűlés. Első feladatukként a képviselők szavaztak a Nemzeti Választási Bizottság beszámolójáról: 165-en igen, 31-en nem gombot nyomtak. Bejelentették a képviselőcsoportok megalakulását is, a frakcióvezetők: Rogán Antal, Harrach Péter, Mesterházy Attila, Vona Gábor, Schiffer András. A Demokratikus Koalíció képviselői ''kiegészítették az eskü szövegét'', ez így szól: ''Fogadom, hogy mindent megteszek a köztársaság újbóli megalapításáért. Minden erőmmel azon leszek, hogy népszavazással új alkotmánya legyen a Magyar Köztársaságnak''. A titkos szavazás miatti szünetben Molnár Csaba sajtótájékoztatón magyarázta a kiegészítés minden szavának jelentőségét.
Olajon csúszik pusztulásba a Föld - Nagyítás-fotógaléria
Teherhajóból szivárgó olaj, lángoló esőerdők, szeméttel teli folyók, szennyezett ivóíz - csak néhány példa arra, hogyan romboljuk a környezetünket. Pedig az idei Föld Napján - április 22-én - ismét megfogadhatjuk, hogy mi magunk is teszünk valamit az éghajlatváltozás ellen, akár azzal, hogy mostantól minden héten húsmentes hétfőt tartunk.
Akik semmiképpen sem dobnának ki egy kutyát az ablakon – Nagyítás-fotógaléria
Az ablakon kizuhant gazdagréti kiskutya esete ismét aktuálissá tett egy régóta húzódó problémát: hol kezdődnek az állatok jogai, meddig tart az egyén, illetve a hatóság felelőssége az állatkínzásoknál? És megbecsüljük-e azokat, akik valami rendkívülit tesznek egy állatért. Képgalériánk néhány különleges esetet elevenít fel – állatokról, akik kaptak még egy esélyt, illetve jótevőikről, akik ezt megteremtették.
Újabb zavargásokat robbantott ki Törökországban a bányászok halála – Nagyítás-fotógaléria
Legalább 282 bányász vesztette életét kedden a nyugat-törökországi bányakatasztrófában, és mintegy 142 bányász sorsáról továbbra sem lehet tudni. Recep Tayyip Erdogan török miniszterelnök szerdán ellátogatott az Isztambultól mintegy 480 kilométerrel délnyugatra fekvő Soma városába, a katasztrófa helyszínére, a szívélyes fogadtatás helyett azonban a feldühödött helyiekkel kellett szembenéznie. A tiltakozók összecsaptak a biztonsági erőkkel, és miután a tömeg gyilkosnak és tolvajnak nevezte a kormányfőt, Erdogan kénytelen volt egy szupermarketben meghúznia magát, amíg valamelyest le nem csillapodtak az indulatok. A baleset az egész országban tiltakozásokat idézett elő, Isztambulban többezres menet alakult ki, Ankarában mintegy négyezren gyűltek össze, a rendfenntartók könnygázzal és vízágyúkkal oszlatják a tömeget. Tovább rontja Erdogan helyzetét, hogy csütörtökön napvilágra került egy videofelvétel, amelyen a kormányfő egyik tanácsadója egy, a biztonsági erők által lefogott tüntetőt rugdos. A kormányfő hivatala csütörtökön elhatárolódott az incidenstől.
110 éve született Salvador Dalí - Nagyítás-fotógaléria
Salvador Dalí szürrealista festő 110 éve született a katalóniai Figueresben. A megszületést Dalí a paradicsomból való kiűzetéshez hasonlította, nem csoda, hogy később próbálta megfejteni a méhen belüli örömök rejtélyét. 8 évesen rendezte be első műtermét a családi ház padlásán, első munkái körülbelül tíz éves korában születtek. „A technikai tárgyak lettek a legnagyobb ellenségeim, például az órák, amelyeknek puhának kellett volna lenniük, vagy semmilyeneknek.” - írja egyik naplóbejegyzésében, magyarázatot adva ezzel a festményein feltűnő eldeformálódott órák megjelenésére is. Jó barátságot ápolt Federico García Lorca költővel, aki ódát is írt Daíhoz, járt Sigmund Freudnál Londonban, akinek végül egy könyvét is illusztrálta. Első önálló kiállításán Pablo Picasso is tiszteletét tette, de végül nem lett túl virágzó a kapcsolatuk, mivel Dalí azt vallotta, hogy egyetlen Dalí-kép többet ér, mint Picasso egész életműve. Több mint 1500 festményt, körülbelül 30 könyvet, néhány balettszövegkönyvet, számos könyvillusztrációt, litográfiát, színházi jelmeztervet, tucatnyi szobrot, sőt, Walt Disney részére rajzfilmet is alkotott, de a Luis Bunuellel közösen készített Andalúziai kutya című filmje által a szürrealista film megteremtője is.