Fotó: évek óta nem volt példa erre, Bubo bubo szaporodott
Uhufióka kelt ki a közelmúltban a veszprémi állatkertben, ahol évek óta nem volt szaporulata nagy fülesbagoly (Bubo bubo) néven is ismert madárnak – tájékoztatta Török László, az állatkert igazgatója kedden az MTI-t. Közlése szerint a madár természetvédelmi értéke igen magas, hiszen hozzávetőlegesen csupán 30 nyilvántartott nagy fülesbagolypár él Magyarországon. Hozzátette: a pontos számot azért nehéz megmondani, mert rejtőzködő fajról van szó.
A veszprémi állatkert bagolypárja áprilisban rakott fészket, a fióka május elején kelt ki. A kisbaglyot az állatkert orvosa kedden látta el mikrochippel. Az uhufióka neme egyelőre nem ismert, azt később, a kitollasodás után tudják majd meghatározni – mondta el az igazgató. A látogatók a ragadozó madarakat bemutató röpdében tekinthetik meg a fiókát.
Az uhu a legnagyobb bagolyfajok egyike, minden nála apróbb állatot elfog, fő táplálékát a rágcsálók teszik ki. Az Európában és Ázsiában őshonos uhu kerüli az emberlakta területeket, a nehezen megközelíthető, fákkal borított vagy sziklás, szakadékokkal szabdalt területeket választja élőhelyéül – tette hozzá Török László.