Fotó: évek óta nem volt példa erre, Bubo bubo szaporodott

  • MTI MTI
Fotó: évek óta nem volt példa erre, Bubo bubo szaporodott

Uhufióka kelt ki a közelmúltban a veszprémi állatkertben, ahol évek óta nem volt szaporulata nagy fülesbagoly (Bubo bubo) néven is ismert madárnak – tájékoztatta Török László, az állatkert igazgatója kedden az MTI-t. Közlése szerint a madár természetvédelmi értéke igen magas, hiszen hozzávetőlegesen csupán 30 nyilvántartott nagy fülesbagolypár él Magyarországon. Hozzátette: a pontos számot azért nehéz megmondani, mert rejtőzködő fajról van szó.

A veszprémi állatkert bagolypárja áprilisban rakott fészket, a fióka május elején kelt ki. A kisbaglyot az állatkert orvosa kedden látta el mikrochippel. Az uhufióka neme egyelőre nem ismert, azt később, a kitollasodás után tudják majd meghatározni – mondta el az igazgató. A látogatók a ragadozó madarakat bemutató röpdében tekinthetik meg a fiókát. 

Az uhu a legnagyobb bagolyfajok egyike, minden nála apróbb állatot elfog, fő táplálékát a rágcsálók teszik ki. Az Európában és Ázsiában őshonos uhu kerüli az emberlakta területeket, a nehezen megközelíthető, fákkal borított vagy sziklás, szakadékokkal szabdalt területeket választja élőhelyéül – tette hozzá Török László.

MTI / Nagy Lajos
MTI / Nagy Lajos
Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?