NASA-technológia a mellrák ellen
Mások is tudhatják, hogyan fogunk cselekedni a jövőben
A tudósok találtak egy módszert arra, hogy az "adott pillanatban" látható agyi fMRI képekből következtessenek arra, miként cselekednek majd a jövőben a páciensek - olvasható a Radiológia blogon.
Ultrahang segítheti a gyorsabb gyógyulást
Törött sípcsontú embereken próbáltak ki ultrahanggal működő készüléket német kutatók, akik szerint az eljárás felgyorsította és eredményesebbé tette a csontok gyógyulását.
Agyműtét sebészeti beavatkozás nélkül
Sem a bőrhöz, sem a koponyához nem kell már hozzáérni agyműtétek során - vetíti előre a jövőt az InSightec új orvosi készüléke. A nagy intenzitású ultrahanggal besugárzott agyban ugyanis elpusztul a sérült agyszövet, a kérdés csak az: mennyire lehet jól célozni sebészeti beavatkozás nélkül? Minderről a Technology Review számolt be.
Az ultrahang nem gyógyítja a szívinfarktust
Szívinfarktusban a véralvadék gyógyszerrel végzett oldását ultrahang alkalmazásával nem sikerült fokozni. A nagy reményekkel indított vizsgálat leállításának történetét a Journal of American College of Cardiology: Cardiovascular Interventions közölte.
Az ultrahang tartományában mondják el szerelmüket a hímegerek
Az ultrahang tartományában dalolják el szerelmüket a hímegerek, ha egy csinos egérlány szívét kívánják megdobogtatni - derítették ki az Osztrák Tudományos Akadémia Konrád Lorenz Etológiai Kutatóintézetének tudósai, akiknek tanulmánya az Animal Behavior című szaklapban lát hamarosan napvilágot.
Akcentusuk van a denevéreknek is
Nemcsak az embereknek, hanem a denevéreknek is van akcentusuk - állapították meg ausztrál tudósok. A dialektusok attól függően változnak, hogy hol élnek ezek az állatok. Mindez a denevérek azonosításában, felismerésében és védelmében is hasznos segítség lehet - vélik a kutatók.