szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kleopátra tejben fürdött, Poppea, Néró felesége szamártejből és eperből készített vitaminos arcpakolást – csak két példa arra, hogy már az ókorban is tudták, szépítőszerként is használható néhány élelmiszer. Ha napjainkban szó esik az egészség megőrzéséről, alapvető követelményként emlegetik a szakemberek a helyesen összeállított étrend fontosságát, ami nem csak a betegségeket tarthatja távol, hanem a külsőnkre is jó hatással van.

„Ha valaki nem iszik elég folyadékot, az – például – jól látszik a bőrén: szárazzá, hámlóvá válik. A napi 2,5 – 3 liter innivalóra szüksége van a szervezetünknek: ez lehet ásványvíz, csapvíz, cukormentes tea és gyümölcslé, vagy éppen a zöldségek és gyümölcsök fogyasztásakor felvett folyadékmennyiség" – magyarázza Dánielné Rózsa Ágnes dietetikus, aki azt is hozzáteszi, hogy a kellő mennyiségű lé azért fontos, mert átmossa a szervezetet, s ezzel gyorsítja az anyagcserét.

Bár a különböző krémek is tartalmazzák már a fontosabb anyagokat, ahogy Lieber Andrea orvos- természetgyógyász, kozmetikus mondja, önmagukban csak a felhámon fejtik ki a hatásukat, ahhoz azonban, hogy a mélybe is jussanak egyéb, „rásegítő” eljárásra – ultrahang, mélymeleg terápia – is szükség van. „Mielőtt azonban bármit rákenünk a bőrünkre, nem árt tisztában lenni azzal, hogy pontosan milyen a bőrtípusunk, s hogy nem vagyunk-e allergiásak valamelyik összetevőre. Felhívnám a figyelmet arra, hogy apró magvas gyümölcsök – málna, eper, ribizli – nem csak elfogyasztva, hanem felkenve is allergizálnak."

A teljes cikket elolvashtaja a HVG Online új egészségportálján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Minden ötödik kozmetikum rákkeltő

Minden ötödik kozmetikai szerben rákkeltő nitrozamint talált a Bajor Egészségügyi Hivatal szúrópróbaszerűen elvégzett vizsgálatai során, és elsősorban a szempillafestékek és a szemceruzák érintettek nagy mértékben - jelentette a Der Spiegel című német hírmagazin online kiadásában.

hvg.hu Plázs

Arcátlan kozmetikusok: meddig mehetnek el?

A kozmetikusnak ma már szinte doktori státusza van, aki mindenre tanácsokat osztogat. De vajon mennyit tudhat egy kozmetikus, és meddig tart a jó tanács? Honnan kezdődik az önbizalom megnyirbálása, csak azért, hogy a kezelésektől függővé tegyék a pácienst?

Kulcsár Hajnal (hvg.hu) Plázs

Milyen veszélyeket rejtenek a kozmetikumok?

Csak keveseknek nincs gondjuk a bőrükkel. A többség akár ronthatja is a helyzetet, ha nem megfelelő kozmetikumot használ. Vajon egyéni hajlamtól vagy a termékek összetevőitől függ, hogy ártalmas-e egy arckrém, testápoló vagy parfüm? A bőrgyógyászt, a kozmetikust és az allergológust kérdeztük.