szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az okostelefonokra írt szoftveres kiegészítők szinte befogadhatatlanul gyors szaporodása az egészséges életmód és sportolás témakörét sem kerülte el. Összegyűjtöttünk három valóban hasznos alkalmazást, amelyek segítségünkre lehetnek a mindennapokban.

Az úgynevezett okostelefonok ma már inkább hasonlítanak számítógépekhez, mint a néhány évvel ezelőtti mobilokhoz, így érdemes kihasználnunk ezen tudásukat is. A készülékek funkciói a rájuk telepíthető különböző szoftverekkel (szlengben: app, az angol application, vagyis alkalmazás szó rövidítése) kiterjeszthetők. Az internetről ingyen vagy fizetős módon letölthető mobilos szoftverek kínálata igen változatos, ezúttal az egészséges életmódhoz kapcsolódó hasznos alkalmazásokat gyűjtöttünk össze.

CardioTrainer lustaság ellen

Az alkalmazással testedzés-programunkat, előrehaladásunkat tarthatjuk nyilván, illetve használatával kütyümániásként pozitív impulzusokat kaphatunk a lustaság ellen folytatott harcban. Az ilyen jellegű alkalmazásokhoz hasonlóan a CardioTrainer is rengeteg praktikus funkcióval bír: naplózhatjuk futásunk idejét, és a GPS-koordináták alapján mennyiségét és pontos útvonalát is, kezeli a telefonhoz csatlakoztatható lépésszámlátót, és a bevitt testtömegünk alapján kalkulációt készít az edzések alatt nyújtott teljesítményünkről.

Sportalkalmazás. Hasznos társ futáshoz
runkeeper.com

Közösségi funkciói segítségével összevethetjük eredményeinket a többi CardioTrainer-felhasználó teljesítményével, az exhibicionizmusra hajlamosak pedig beállíthatják, hogy a legfrissebb adatok automatikusan megjelenjenek Facebook-oldalaikon. Az edzések hatékony abszolválását integrált zenelejátszó és az edzés közbeni eredményeinkről élőhangon értesítő monitorrendszer segíti.

RunKeeper a futás szerelmeseinek

Hasonló funkciókkal van felvértezve az androidos mobilokra és iPhone-ra is elérhető RunKeeper. Ez a szoftver is GPS-adatok alapján tartja nyilván például a lefutott kilométereket, a sportolás közbeni eredményekről valósidőben elemzést készít, később pedig részletes statisztikákat. Az adatbázisból bármikor lehívhatjuk a korábbi edzéseink eredményét, vagy akár a lefutott útvonalakat, térképen megjelenítve.

Calorie Counter by Fatsecret

Rengeteg mobilos kalóriaszámlálóval futhatunk össze, ezek közül a Fatsecter Calorie Counter-je az erősen ajánlott kategóriába esik. A program kimerítő adatbázist tartalmaz a legváltozatosabb élelmiszerek energiatartalmáról, s ezeket összevethetjük az ajánlott mennyiségekkel, illetve a szoftveren belül étkezési naplót is vezethetünk, és természetesen folyamatosan vezethetjük testsúlyunk alakulását.

Az alkalmazás valamennyi funkcióját természetesen nem kötelező használni, azonban ha megtaláljuk benne a nekünk megfelelő eszközöket, a mobilunk hasznos társ lehet a kilók elleni küzdelemben. A mobilos piactereken a Fat Secret programjához hasonló kiegészítők hosszú sorában böngészhetünk, így amennyiben valamelyik alkalmazás nem szimpatikus, biztosan találunk megfelelőt. Szintén letölthető androidos telefonokra és iPhone-ra is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Plázs

Mit tehet egészségünkért az iPhone-unk?

Az új mobiltechnológiák már valóban a spájzban vannak: hétköznapi mobiltelefonunkat szoftveres kiegészítőkkel házilag hasznos és érdekes egészségügyi kütyüvé alakíthatjuk át, online diétásnaplótól kezdve a valósidejű betegfelügyeleti eszközig. Ezzel párhuzamosan az orvosi szakma is kialakítja saját mobilos megoldásait, így ma már valóság, ha a kezelőorvos a betegágy mellett konzultál érintőképernyős telefonjával.

MTI Tech

Bőrráktól védő alkalmazás iPhone-ra

Az iPhone készülékekre szabott új alkalmazás – a SunSmart – révén az ausztrálokat a jövőben okostelefonjuk figyelmeztetheti arra, hogy mikor kell abbahagyni a napfürdőzést, és elkerülni a bőrrákot okozó UV-sugárzást.