szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Olyan ipari internetrendszert fejlesztenek, amely az egészségügyi eszközök egymás közötti kommunikációját teremti meg, egyidejűleg alkalmas lesz egy minden betegre kiterjedő országos adatbázis megteremtésére is.

Egyedülálló egészségügyi informatikai rendszer fejlesztése kezdődik magyar kormány 6 milliárd és a GE Healthcare 5 milliárd forintos hozzájárulásával, a Pannon Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, valamint az Országos Onkológiai Intézet szakmai hátterével - mondta Vályi-Nagy Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért felelős államtitkára szerdán Budapesten, a projektről szóló megállapodás aláírásakor.

Reich Lajos, a GE Healthcare magyarországi kutatás-fejlesztési igazgatója közölte: olyan ipari internetrendszer fejlesztéséről van szó, amely az egészségügyi eszközök egymás közötti kommunikációját teremti meg, egyidejűleg alkalmas lesz egy minden betegre kiterjedő országos adatbázis megteremtésére is.

Az igazgató jelezte: világszerte jellemzőek a szűkös egészségügyi források; így nagy jelentősége van annak, hogy az új eszköz hatékonyabb működést, így költségmegtakarítást tesz lehetővé. Az államtitkár hangsúlyozta: Magyarország lesz a globális központja ennek a szolgáltatásnak, amelyért amerikai és indiai helyszínek is versengtek. A fejlesztéshez 200 kiválóan képzett szoftvermérnököt vesznek fel.

Vályi-Nagy Vilmos emlékeztetett arra, hogy a GE már több divíziójával van jelen Magyarországon, évi exportforgalma pedig több mint ezer milliárd forint. A GE Healthcare a General Electric egészségügyi technológiák fejlesztésével és gyártásával foglalkozó ágazata. Céljuk a költséghatékonyabb egészségügyi ellátás megteremtése. Magyarországon van a régió értékesítési és szervizközpontja, 400 alkalmazottal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!