Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Közkeletű vélekedés, hogy a párkapcsolatban a lényeg a felek közötti kémia. Mit takar mindez, ha csupán a testi oldalt nézzük?
Lássuk, hányféle szempont mentén definiálhatjuk, hogy összeillőek vagyunk-e a partnerünkkel a szexualitásban!
Libidódifi
A szeretkezések gyakorisága örök súrlódási pont, főképp a már együtt elő párok esetében. Olyan szinte nincs, hogy két ember ugyanazzal a rendszerességgel, ráadásul épp ugyanabban a pillanatban vágyik az együttlétre. A napszakot illetően a férfiak szeretik a reggeli erekciót „hasznossá” tenni, ezáltal az előző napi stresszorokat már maguk mögött hagyva, frissen, kipihenten és jól kezdhetik a napot.
Ezzel szemben a nők többsége kipattan az ágyból, és máris fejest ugrik a napi teendőkbe. Ráadásul a reggeli világosság mellett a fogmosás hiányát sem érzi annyira romantikusnak egy kis hajnali huncutkodáshoz.
Min múlik, milyen gyakran kívánjuk meg a partnerünket, az együttléteket?
2. Nemi szerveink érzékenysége, ingerelhetősége, morfológiája (például érző idegekkel ellátottsága és reagálása, amit azonban olyan tényezők is befolyásolhatnak – az életkor mellett –, mint a fitymaszűkület vagy épp a körülmetélés).
3. Általános egészségi státuszunk és aktuális állapotunk (például szoptatás, menopauza). Ne felejtsük el, a szexuális egészség, működés az általános egészség része, így minden probléma (legyen szó krónikus testi vagy mentális betegségről, illetve akut panaszról) szinte biztos, hogy kihat a szexuális életünkre – ugyanígy az alkalmazott kezelések és a gyógyszermellékhatások is. Összefoglalva: nincs olyan testi-lelki zavar – vagy akár csak átmeneti rossz hangulat –, ami ne lenne befolyással a szexuális életünkre.
4. Hogyan tekintünk a testünkre és a nemi szerveinkre? Mivel a testiség a (jellemzően meztelen) testekről szól, ezért a szülőktől, a kortársaktól vagy esetleg korábbi partnertől származó testszégyenítő mondat nagyon beleéghet a pszichébe, megfosztva minket az erotikus élmények önfeledt élvezetétől. Ugyanez igaz a téves hiedelmek átadására is, vagy egy-egy „nevelő” célzatú mondatra: „A férfiak mind csak „azt” akarják. Elérik, aztán dobnak!” „A szüzességed elvesztése, na, az pokoli fájdalom lesz!”
Érdeklik a további szempontok? Olvassa el Hevesi Krisztina szexuálpszichológus, egyetemi adjunktus cikkét a legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban, amelyben a lelki társakkal, a másik felünkkel foglalkozunk.
Keresse a HVG Extra Pszichológia magazin legfrissebb számát az újságárusoknál vagy rendelje meg!
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.