szerző:
life-style.hu
Tetszett a cikk?

A tavasszal együtt megérkeztek az állatbébik is az állatkertbe, egyik helyesebb, mint a másik.

A tavasszal együtt megérkeztek az állatbébik is az állatkertbe, egyik helyesebb, mint a másik. Ráadásul a Fővárosi Állatkert végre meghallgatta imáinkat és a bejárat előtt van már lehetőség lekötni a bringákat. Bringatárolónak vagy parkolónak nevezni erős túlzás lenne, mivel csak annyit tettek, hogy kitettek néhány egyszerű oszlopot, rajtuk két vaskarikával, amelyekhez a biciklik odatámaszthatók és rögzíthetők. Az eddigiek képest azonban ez jelentős fejlődés, már nem kell a szerencsétlen postaládát zaklatni a kerékpárral érkezőknek.

A Fővárosi Állat- és Növénykert legújabban látható apróságai a berbermajom kölyök, illetve az indiai antilop borjú. Mindketten május közepén látták meg a napvilágot, és mostanra már a közönség is jól láthatja őket. A Nagyszikla oldalában lakó berbermajmok (Macaca sylvanus) mindannyian mentett állatok, eredetileg illegálisan hozták őket Európába, és egy holland állatvédő szervezeten keresztül kerültek – hányatott sors után – a végre biztonságos és végleges helyet kínáló Állatkertbe. Kifutójukon a sörényes juhokkal osztoznak, és remekül érzik magukat, amit a nemrég világra jött utód is bizonyít. Az indiai, vagy más néven kecskeantilop (Antelope cervicapra) pár 2008 óta él Budapesten, a Mérgesházzal szemközti kifutóban. A május 16-án világra jött antilopborjú az első sikeres szaporulata ennek a tenyészpárnak. A kicsi – a hazai őzek gidáihoz hasonlóan – nap közben a bokrok között rejtőzik, ennek ellenére egy kis odafigyeléssel könnyen megláthatják a látogatók.


A fenti két állatkölykön kívül az Állatkert szinte minden sarkában apróságok, kölykök és fiókák várják a látogatókat. A flamingóknál 15 fióka kelt ki a közelmúltban, és továbbiak világra jövetele várható. A makik két fajánál, a gyűrűsfarkú és a szerecsenmakiknál is volt szaporulat a közelmúltban. Kölyke van a Délkelet-Ázsiában honos, az úgynevezett karcsúmajmok közé tartozó jávai languroknak is. A Dél-Amerika kifutóban a nagy mara kölykök, a tevék szomszédságában a tucatnyi apró prérikutya bébi, a pálmaházi hüllőoviban öt kiskrokodil és szinte megszámlálhatatlanul sok „mosolygós” nappai gekkó képviseli az ifjúságot.


Megérkezett az a két földimalac is, amelyek a győri Xántus János Állatkertből kerültek Budapestre. Az állatok a Szavannaház egyik helyiségében kaptak új otthont. Mivel éjszakai állatokról van szó, a földimalacok számára fordított világítási rendszert építettek ki. Ez azt jelenti, hogy nappal az éjszakát idéző félhomályban láthatóak, éjjel pedig mesterséges napfényt biztosítanak a számukra, hogy a nyitva tartási időben mutassanak aktív életet a látogatók szeme láttára. A mai napon az állatuk még a szállítóládában tartózkodtak, érkezésük után ugyanis – hogy könnyebben hozzászokhassanak az új környezethez – a számukra már ismerős ládával együtt helyezték el őket a bemutatóhelyen. Az elkövetkező napokban azonban várhatóan felbátorodnak, előmerészkednek a ládából, és vasárnapra egy kis szerencsével már teljes egészében látni lehet őket.
A földimalacok egyébként meglehetősen ritkán kerülnek bemutatásra állatkerti körülmények között. Jelenleg a világ mintegy harminc állatkertjében mutatnak be ilyen állatokat, összesen 75 egyedet. Budapestre utoljára 1912-ben érkeztek földimalacok. Azokat az álatokat még Kittenberger Kálmán ajándékozta.

Átlátszó: Választási csalás miatt emeltek vádat a Fidesz egyik szentesi képviselője ellen

Átlátszó: Választási csalás miatt emeltek vádat a Fidesz egyik szentesi képviselője ellen

Napfény és vitalitás: miért fontos a D-vitamin?

Napfény és vitalitás: miért fontos a D-vitamin?

Mitől voltak a brutális árvizek tavaly? A tudósok részletesen elmagyarázzák

Mitől voltak a brutális árvizek tavaly? A tudósok részletesen elmagyarázzák

Rosszul alszik? Ez az 5 perces módszer segíthet

Rosszul alszik? Ez az 5 perces módszer segíthet