Benítez távozhat a Liverpool éléről

Rafael Benítez, a Premier League egyik bajnokesélyesének számító Liverpool FC vezetőedzője nem írta alá a klub újabb, immár negyedik ajánlatát, és azzal fenyegetőzik, hogy a szezon végén távozik a kispadról.

  • hvg.hu hvg.hu
Benítez távozhat a Liverpool éléről


"Ez így nem mehet tovább!"
© AP
Tom Hicks és George Gillett, a liverpooli egyesület társtulajdonosai arra számítottak, hogy Rafael Benítez, a csapat trénere pénteken rábólint negyedik ajánlatukra, amely 2013-ig kötné a spanyol szakembert Liverpoolba. Nem így történt. A két amerikai üzletember érthetően meg is döbbent a döntésen, hiszen csütörtökön még úgy nézett ki, a legfontosabb feltételekben sikerült megállapodni.

Mivel a 48 éves szakember vonakodik aláírni az újabb, hosszú távú szerződését, az is elképzelhető, hogy a következő szezonban már nem ő ül a vörösök kispadján. Annak ellenére távozhat, hogy jelenlegi szerződése még egy évre szól. Szándékai szerint nem szívesen menne el, hiszen például 2008 decemberében másodszor is visszautasította a Real Madrid ajánlatát. Szíve szerint tehát maradna az angoloknál, de jelezte: egyszerűen nem tud együtt dolgozni a két amerikai tulajdonossal.

„A döntés azzal magyarázható, hogy Rafa szabad kezet akar kapni a játékospiacon, az igazolások és az akadémia területén is” – mondta egy, a trénerhez közel álló forrás, aki egyúttal hozzátette: a klub elszalaszt mindenkit az átigazolási piacon, mert egyszerűen túl lassan mennek a dolgok. Rafael Benítez, miután januárban lecsúsztak az ő kiszemeltjeiről, azonnal jelezte: ha nem hagyják dolgozni, ne számítsanak rá. „Újabb négy évig nem tud ilyen körülmények között dolgozni.”

A szakember 2004 óta áll a gárda élén, előtte három évig a Valencia csapatánál dolgozott.
Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.