A legjobb 16-ba jutásért játszottak a kupában.

2-0-ra legyőzte a Békéscsaba a Ferencvárost a Magyar Kupában a 16-ba jutásért. A Békéscsaba már a meccs második percében emberelőnybe került, és a 39. percben megszerezte a vezetést. A második félidő szinte végig a védekezésről szólt a lilák számára, de nem egyszerűen sikerrel jártak, a 94. percben még egy második gólt is rúgtak.

Az NB I-es csapatok közül kiesett a Diósgyőr is, miután kedd este hosszabbításban 1-0-ra kikapott az MTK-tól, valamint a Kisvárda, akik szintén 1-0-s vereséget szenvedtek a Pécs ellen. Nehezebb dolga volt a Mezőkövesdnek, ők Győrben a hosszabbítás 112. percében még hátrányban voltak, innen nyertek 3-2-re. Szenvedett a Mol Fehérvár is, a kedd esti meccsen hosszabbításban, emberelőnyben, egy öngóllal verték meg a másodosztályú Szegedet.

Gond nélkül jutott tovább viszont a Kispest (3-1 a Monor ellen), a Paks (4-0 a Mosonmagyaróvár vendégeként), a Felcsút (3-0-s győzelem a Dabas-Gyón otthonában), és a Zalaegerszeg (2-0 Szarvason).

Az alsóbb osztályú csapatok meccsén több volt a meglepetés, három NB III-as csapat is másodosztályú ellenfelet vert meg: a III. Kerület hosszabbításban 2-1-re legyőzte a Vasast, a Lipót hosszabbításban 3-1-re a Gyirmótot, a Dunaújváros pedig 2-1-re a Siófokot. Egy olyan párosítás volt, amelyben két másodosztályú csapat játszott, a bajnokságban szenvedő Haladás 2-1-re fordított a bajnokikon kimondottan jól teljesítő, feljutó helyen álló Budafok ellen.

Két meccs elmaradt, mert jég és hó borította a pályát. Így később játsszák le a Dorog-Debrecen és a Vác-Újpest meccset is. Egész más okból nem játszották le az Ózd-Kaposvár meccset: az Ózdot kizárták, csupán azért nem hivatalos még a Kaposvár továbbjutása, mert az ítélet egyelőre nem jogerős.