Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Sztojcsev Iván
Szerzőnk

Sztojcsev Iván

Sztojcsev Iván hvg360

Könnyen lehet az adakozás sztárja egy-két milliárdos, miközben vagyonához képest aprópénzt osztogat

Kínos magyarázkodásba kezdhetnek a "hatékony adományozás" módját kereső irányzat képviselői: a leggazdagabb támogatójuk ugyanis mindeddig az a Sam Bankman-Fried volt, aki a világ legnagyobb kriptotőzsdéjét vezette, amíg ki nem derült, hogy az egész mögött csalás van. Kérdés, mennyire életszerű, hogy valaki azért keressen pénzt, hogy aztán eladományozza.

Sztojcsev Iván Gazdaság

A szegények helyzete nem, csak az számít a kormánynak, hogy a középosztály lakhatása ne kerüljön veszélybe

A válságos helyzetben sem változott a kormány hozzáállása a lakástámogatáshoz: szinte egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy szociális szempontokat is figyelembe vegyenek. Ez viszont azt jelenti, hogy várhatóan egyre több olyan háztartás lesz, akik nem fogják tudni lakhatási költségeiket fedezni, és akár a lakásuk elvesztése is fenyegetheti őket – állapítja meg a Habitat for Humanity lakhatási jelentése.

Sztojcsev Iván Gazdaság

CIB: Legalább jövő nyárig 20 százalék fölött lesz az infláció, még a mostanihoz képest is durva drágulás jön

Lanyha növekedés, magas infláció – erre érdemes számítani 2023-ban is a CIB Bank elemzése szerint. Magyarországon az év első felében végig 20 százalék fölött lesz a drágulás, és lassabban térünk vissza az alacsony inflációhoz, mint az eurózóna vagy az USA. A forintárfolyam viszont visszatérhet 400 alá.

Sztojcsev Iván Sport

Végre elkezdődik a vb izgalmas része – Szavazzon, ki jut tovább az Anglia–Irán–USA–Wales-csoportból!

Elkezdődik a világbajnokság utolsó csoportköre, így kiképezhetjük magunkat a továbbjutás szabályaiból, és abból, képesek vagyunk-e négy napon keresztül délután és este is két-két meccset nézni egyszerre, majd mikor zuhanunk teljes csömörbe. Kedden a délután 4-es meccseken Hollandia Katar ellen biztosítaná be a továbbjutását, Ecuador és Szenegál egymással küzd a legjobb 16-ért. Aztán 20 órától egy Wales–Anglia- és egy Irán–USA-meccs dönt a B csoport két továbbjutó helyéről. Ezúttal arról kérjük az olvasóink tippjeit, kik jutnak tovább ebből a csoportból.

Sztojcsev Iván Vállalkozás

A kriptovalutázás csodagyerekének tartották, de most már az a kérdés, csaló volt-e vagy bolond

Egy hónapja még arról volt szó, hogy Sam Bankman-Fried az új generáció üzleti zsenije, aki már harminc éves kora előtt dollármilliárdokat csinál a kriptotőzsdéből, és csak arra vár, hogy öregkorában majd elosztogassa jótékony célra a vagyonát. Mostanra bukott emberré vált, és örülhet, ha szabadlábon megússza az egészet, némi pénzt megmentve a korábbi vagyonából. És újra látszik, a kriptopénzek rendszerének szabályozatlansága mekkora kockázatokkal jár.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Tizenkét ábrán mutatjuk, mennyire elképesztő a magyar drágulás más országokhoz képest

Nagyot futott az interneten a grafikon, mennyire durván drágul a kenyér nálunk, és valóban sokkoló azzal szembesülni, hogy amíg nálunk 82,8 százalékos a kenyér egy éves áremelkedése, addig az EU második legnagyobb kenyérinflációja, a lett is csak 36,6 százalékos. Pedig a kenyér csak egy tétel a sok közül, amire rengeteg pénzt elkölthet egy átlagos magyar család – megnéztük néhány más példán is, hogy áll a mi inflációnk más európai országokéhoz képest.

Sztojcsev Iván hvg360

Musk ámokfutása: Hogyan okozhat katasztrófát egy vezető, aki máshol sikeres volt?

Sokszor megtörtént már, hogy egy-egy sikeres cégvezető új vállalathoz átkerülve egészen extrém lépésekkel szörnyű állapotokat teremtett, és senki nem értette, miért viselkedik úgy, mint egy kezdő. Elon Musk és a Twitter tragikomédiájában ennek egészen extrém példáját figyelhetjük élőben, de közgazdászok már sokszor vizsgálták, milyen fajta vezetők teljesítenek jóval rosszabbul új munkahelyre kerülve.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Mit lehet tenni, hogy ne csak szupergazdagok vagy diktatúrák rendezhessenek nagy sporteseményeket?

Volt egy rövid idő, amíg úgy tűnt, hogy egy közepesen erős gazdaságú ország is esélyesként pályázhat egy foci vb vagy Eb, netán olimpia megrendezésére, mára viszont a nagy sporteseményeket a leggazdagabbak és az autoriter államok osztják fel maguk között. Pedig vannak lehetőségek arra, hogy ne ez legyen az általános, de ahhoz nagy átalakulásokra volna szükség.

Sztojcsev Iván Gazdaság

A trumpizmus óriásit bukott, de Biden élete is nehezebb lesz 2024-ig

Mostanra lett meg az amerikai félidős választás eredménye: a Képviselőházban a republikánusok szereztek többséget, a Szenátus a demokratáké maradt. Donald Trump a győzelem megünneplése után szerette volna bejelenteni, hogy elindul a 2024-es elnökválasztáson, ehhez képest úgy indította el a kampányát, hogy a saját pártján belül is egyre többen őt kiáltják ki bűnbaknak. De hiába boldogabbak a demokraták, a következő két évben sokkal több kompromisszumra lesz szükség, mint eddig volt.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Így változik az életünk 2022-ben

Több adószabály megváltozik az új év kezdetétől, jönnek a választásra időzített adóvisszatérítések és adókedvezmények. Megemelkedik nem csak a minimálbér, hanem sok olyan támogatás is, amelyet a minimálbér alapján számolnak ki. Jön a nyugdíjemelés, nő az útdíj és néhány hitel kamatát is rögzítik. Összegyűjtöttük, milyen szabályok változnak 2022. január 1-jétől.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Azt hiszi, hogy minden drágul? A rádió még olcsóbb is lett!

Tizennégy éves rekordszintre, 7,4 százalékosra nőtt az infláció Magyarországon. Persze ez csak egy átlag, nyilvánvaló, hogy a benzin sokkal jobban drágult, mint mondjuk a telefonok, és még olyan áru is van, amely olcsóbb lett, mint egy éve. A Központi Statisztikai Hivatal összesen 141 termékcsoport árainak változását figyeli – ezek közül gyűjtöttük össze azt a tízet, ahol a legnagyobb drágulás volt az elmúlt egy évben, és azokat, ahol még csökkent is az ár 2020 novembere óta.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Mit érzünk meg a mindennapjainkban abból, hogy Matolcsyék már hetente emelik a kamatot?

Újra kamatot emelt csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank, ezúttal – ahogy egy héttel korábban is – az egyhetes betét kamatát vitték fel, a most már irányadónak tekinthető kamatszint így 2,9 százalékos lett. A cél az infláció leszorítása, ám ennél több következménnyel jár egy ilyen lépéssorozat. De mit jelenthet az átlagember számára, egyáltalán mit vehetünk észre a saját pénzügyeinkben a monetáris szigorításból? Ennek a legfontosabb tudnivalóit gyűjtöttük össze.

Sztojcsev Iván Vállalkozás

Jellinek Dániel: Londonban sok a dugó és rossz a közbiztonság, szívesebben jöhet egy menedzser Budapestre

Nemcsak az adórendszer, hanem az életminőség is segíthet a cégvezetőket Magyarországra csábítani - hangzott el Jellinek Dániel és Orbán Gábor beszélgetésén. A saját cégeik, azaz az Indotek és a Richter külföldi partnerségi és terjeszkedési tervein kívül arról is beszéltek, mit ajánlanának azoknak a magyar cégvezetőnek, akik ez után vetnék meg a lábukat külföldön.

Sztojcsev Iván Gazdaság

Oroszi Beatrix: 80 százalékos átoltottság kell, vagy egy B terv a védekezésre

80 százalékos átoltottságnál remélhetjük azt, hogy a koronavírus csak annyi megbetegedést okoz, amivel az egészségügyi rendszer biztosan meg tud küzdeni, enélkül B tervre van szükség – magyarázta a Semmelweis Egyetem epidemiológiai központjának vezetője. Azt is elmondta: a járvány terjedési mutatója most azt jelzi, a negyedik hullám görbéje laposabb lesz, mint a másodiké és a harmadiké.

1
10 11 12 13 14
32