Mi lesz ebből az orosz oltásból? És hogy állnak az amerikaiak, meg a többiek?
A koronavírus elleni vakcina fejlesztése problémamentesen halad, de a világ gyanakodva figyeli, hogy az oroszok mintha elkapkodnák a dolgot.
A koronavírus elleni vakcina fejlesztése problémamentesen halad, de a világ gyanakodva figyeli, hogy az oroszok mintha elkapkodnák a dolgot.
A tettesek gyakran a rokoni, baráti körben vannak, ezért a leleplezéshez a gyors rendőrség és a hatékony gyermekvédelmi hivatal mellett figyelmes, érzékeny családtagokra is szükség van.
Az amerikaiak izgága majmokkal kísérleteztek, a szovjetek inkább nyugodt kutyákat küldtek a világűrbe – és nyertek.
A tudománytörténet egyik legnagyobb blöffjével kezdődött a gyógyszer pályafutása – véli a fogamzásgátló tabletta történetírója, az amerikai Jonathan Eig. A kipróbálás pedig mai szemmel nézve etikátlan kísérletekkel, tájékozatlan nők bevonásával zajlott és mindössze egy gyártási hibának köszönhető, hogy jobb lett a pirula összetétele. Ha egy feminista özvegy nem örököl dollármilliókat, meg sem kezdődik a fejlesztés. Kezdetben nem is vállalták hivatalosan, mire való a gyógyszer, hanem a nőgyógyászok összekacsintottak pácienseikkel, úgy írták föl.
A középkori európai pestisnek és egy történelmi véletlennek tulajdonítja két amerikai kutató, hogy Kelet-Európa és Nyugat-Európa között ilyen fejlettségi különbség alakult ki.
A koronavírus miatt feltűnőbbé váltak a tudományos publikálás zökkenői, de szépen működik a tudomány önellenőrzése is.
A morális iránytű hibája lehet az egyik gyanús dolog. A tudomány további szempontokat ad a volt perui magyar nagykövet, Kaleta Gábor botrányának értékeléséhez is.
Leválik-e a világháló kínai része a többiről? A világ nagy tech cégei már elkezdtek mozgolódni.
Amerikaiak, kínaiak, arabok is kihasználnák a most kínálkozó időablakot egy-egy robotokra bízott Mars-expedícióra.
Annyira vége a rendőrállamnak, hogy romlik a közbiztonság. A német egyesítéshez vezető utat felidéző "Eljött a paradicsom" sorozatunk következő epizódja.
Az atombomba katonai bevetés nélkül is pusztított a világháború után. Napjainkban még regionális háború esetén is világméretű éhínséget okozhatna a nukleáris fegyver.
A Kaleta-botrány bűnügyi, jogi és politikai aspektusain túl felveti a kérdéseket, mi is a pedofília, betegség-e, kik a pedofilok, hogyan védheti meg magát tőlük a társadalom, megoldás-e kémiai kasztrálásuk.
És ha zászlót égetni nem szabad, akkor mit csináljanak a rengeteg maradékkal? A német egyesítéshez vezető utat felidéző "Eljött a paradicsom" sorozatunk következő epizódja.
A koronavírus elleni oltást nem pótolja, de talán enyhítheti a járványt néhány bevált vakcina. Már folynak a kísérletek a feltételezés bizonyítására vagy cáfolatára.
Ahol a német megszállás alatt hét Gorbacsov halt meg, oda hívta Gorbacsov vendégségbe Kohlt, és a barátkozás jól sült el. A német egyesítéshez vezető utat felidéző "Eljött a paradicsom" sorozatunk következő epizódja.
Az oltásba ártalmatlan festéket keverhetnének esetleg, a chipet pedig másképp kapják, más emberek.
Megvolt ez első bankrablás, elkezdték vásárolni a videómagnókat, de ami a nagy dolog: készülnek az NDK-ipar kiárusítására. Kapitalizmus a valutaunió után.
Példátlan pénz- és árucsere: keleti helyett nyugati márka, tej és kenyér, zökkenőmentesen állt át az NDK. A német egyesítéshez vezető utat felidéző "Eljött a paradicsom" című sorozatunk következő epizódja.
Igen kedvezően cserélhették alumíniumzsetonjaikat kemény márkára a keletnémetek harminc évvel ezelőtt, de az elkerülhetetlen politikai ajándéknak elkerülhetetlen gazdasági kára lett.
A gazdaságtörténet egyik legnagyobb pénzcseréje közeleg, és ehhez képest a kereskedelem nem omlott össze egészen. A német egyesítéshez vezető utat felidéző "Eljött a paradicsom" című sorozatunk következő epizódja.