Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Amerikaiak, kínaiak, arabok is kihasználnák a most kínálkozó időablakot egy-egy robotokra bízott Mars-expedícióra.
Csak leteszik a földre a talajmintákat, úgyse jár arra senki, aztán majd értük mennek, és úgy tíz év múlva elhozzák a kis tartályokat. Ami ilyen egyszerűnek tűnik, az minden eddiginél bonyolultabb űrkutatási manőver lesz. Ha sikerül, akkor 2031-ben igazi, kézzelfogható Mars-kőzet kerül a szuperbiztonságos, fertőzésmentes földi laboratóriumokba. És ki tudja, talán a marsi élet nyomait is sikerül kimutatni.
A talajmintagyűjtés az egyik legérdekesebb feladata az új amerikai marsjárónak, amely a büszke Perseverance (Állhatatosság) nevet viseli. A személyautónyi jármű annyira fejlett robot, hogy az érdekesebb kövekből mintát tud fúrni, az anyagot légmentesen tartályokba zárja, azokat leteszi a földre, lefényképezi a helyszínt, és megadja a koordinátákat. Persze csak ha a marsjáró eljut a céljáig, és puhán landolni is tud, ami nem mindegyik elődjének sikerült. A talajminták visszaszállítása egy nemzetközi expedíció dolga lesz 2031-ig.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.