Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egyre több az "űrközlekedési" eszköz, azaz a műhold, amelyek irányítására a kozmoszban, miként a földön "rendőrök" szükségeltetnek.
Az űrzsaru szerepét vállalja magára a Galileo-projekt, amelynek révén megelőzhetők a kozmikus karambolok. Az automatikusan működő rendszer nemcsak külön-külön képes irányítani egyes műholdakat, de összhangba is hozza mozgásukat. Kidolgozásában az izraeli Technion Intézet, a svéd Chalmers University, a Cseh Tudományos Akadémia kutatóintézetei, a brit Királyi Meteorológiai Társaság, valamit a spanyol Starlab és az Atos cég vett részt - olvasható az izraeli Technion Intézet honlapján.
A Technion a maga részéről a szoftvert dolgozta ki a rendszer számára. A program, amely összegyűjti az összes információt minden egyes műholdról, gyakorlatilag néhány centiméteres pontossággal képes meghatározni az űrobjektumok helyzetét és haladási sebességét.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.