szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A videojátékok segíthetnek súlyos betegségek, így a rák gyógyításában is - állítja a Hopelab nevű non-profit szervezet, amelyet a beteg fiatalok életminőségének javítása érdekében hoztak létre.

A Re-Mission olyan 3D, amely a emberi test belsejében játszódik. A videójátékos személyesíti meg a rettenthetetlen Roxxi nanorobotot, amely vegyi fegyverekkel, különböző gyógyszereket tartalmazó rakétákkal küzd a betegség és annak szövődményei ellen - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.
   
Az interaktív játék információkat tartalmaz, amelyek segítik a játékost abban, hogy megértse, mi történik a testében. Fiatal betegek is részt vettek tervezésében. Az eddigi tapasztalatok pozitívak, a játékosok jobban tudnak alkalmazkodni az orvosi előírásokhoz, tudatosabban, szakszerűbben küzdenek a betegségük ellen.
   
Az eredmény láttán a szervezet úgy döntött, hogy az interneten keresztül ingyen terjeszti a játékot a fiatal rákbetegek között. Az egészségesektől, akik ki akarják próbálni, 20 dollár hozzájárulást kér. Nemrég a Games For Health által összehívott konferencián több hasonló videójátékot is bemutattak. Az Immune Attack például használóját megtanítja arra, hogyan bírja rá rosszul működő immunrendszerét a baktériumok és vírusok leküzdésére. A NanosWarm és a Glucoboy viszont a cukorbetegséggel való szembeszállásra oktat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Plázs

Videojáték szembetegségre

Tapasz helyett videojátékot ajánlanak angol kutatók az egyik szemükre rosszul, vagy rosszabbul látó kisgyermekeknek.

hvg.hu Tech

Az érzékelhető videojátékoké a jövő

Akár már egy éven belül piacra kerülhetnek olyan videojátékok, amelyek nem csak hanghatásokat és látványt kínálnak majd, hanem további érzékszerveinket is bevonják a történésekbe. Tollba épített számítógép is készül majd a közeli jövőben.

Infinit Tech

Politikai manipulációra használják a videojátékokat

Amióta tömegessé vált az internet és hódítanak a számítógépes játékok, szinte folyamatosan hallhatunk kritikákat, micsoda veszélyeket és károkat okoznak – többek között – a gyerekek életében. A játékok világában az egyik legutóbbi felháborodás hullám a Grand Theft Auto: San Andreas című játékával kapcsolatban tört ki, a játékban ugyanis kódok segítségével erotikus jeleneteket lehetett előcsalni.