Az ITWire.com weboldalán megjelent cikk tanúsága szerint a tavaly novemberben létrehozott oldal eredetileg magántanulóknak nyújt segítséget az okulásban, s a Wikipediával megegyező elven működik, leszámítva a „liberális elfogultságot”. Az oldal létrehozója szerint a Wikipedia hatszor liberálisabb, mint az amerikai közélet.”
Érdekes módon a Conservapedia leglátogatottabb cikkelye, éppen a Wikipedia liberális elfogultsága mellett tanulságot tévő példákat felsoroló oldal. A Conservapedia alkotói szerint a Wikipedia Amerika-ellenes, mert annak ellenére nem az amerikai helyesírásnak megfelelően van szerkesztve, hogy felhasználóinak nagy része amerikai. Azt is kifogásolják, hogy a Wikipedia egyes bejegyzéseiben az időszámításunk előtt kifejezést használják a Krisztus előtt helyett, ez által csökkentve a katolikus világképbe vetett bizalmat. Zavarja őket továbbá, az olyan szócikkelyek szerkesztésének elve, mint az abortuszról szólóé, mely „leginkább egy abortuszreklámhoz hasonlít, s a „az evolúció ellen felhozott érvek szinte azonnal törlésre kerülnek belőle”.
A Conservapedia alapítói, hogy oldalaikat megóvják a ferdítésektől, hat alapszabályt fektettek le, melyeket a felhasználóknak el kell fogadniuk, ha az oldalt szerkeszteni szeretnék. Amellett, hogy csak az amerikai helyesírásnak megfelelően írható szöveg és csak a Krisztus előtt kifejezés használható a szövegtestekben, a bejegyzéseknek családbarátnak kell maradnia, és csak hiteles forrásra támaszkodhatnak, nélkülözve a személyes meggyőződést.
Az első szabály szerint, minden amit felteszünk az oldalra, igaz és bizonyítható kell hogy legyen. A Jézusról szóló szócikk szerint: „Három nappal később Jézus feltámadt és megjelent az emberek közt.”
A Conservapedia Da Vinci Kódról szóló bejegyzése pedig így szól: „Dan Brown a felelős, amiért több millió olvasóval elhitetett egy nagy csomó hazugságot, egy történelmi könyv álcája mögé rejtve.”