A sötét lelkű hiphopmogul partijain fehér volt a kötelező viselet
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az alábbi apró alkalmazások segítségével kényelmesebbé...
Az alábbi apró alkalmazások segítségével kényelmesebbé tehetjük dokumentumaink feltöltését és megnyitását a Google Docs-ba.
Google Docs List Uploader
A Google Docs List Uploader használatához szükséges a Microsoft .NET Framework 2.0-s változatának telepítése is. A program az elindítás után leül a Tálcára, így egyetlen kattintással elérjük bármikor. Ha megadtuk a belépési nevünket és a jelszavunkat, egy listát látunk benne az általunk elérhető dokumentumokról. Duplán kattintva egy tetszőleges dokumentumra, azonnal megnyithatjuk azt az alapértelmezett böngészőben szerkesztésre (természetesen a Google Docs-ban).
Ha egy dokumentumot (PowerPoint, Word, Excel) rádobunk a program ablakára, a DocList uploader azonnal feltölti azt a Google Docs szerverre, s ettől kezdve kedvünkre szerkeszthetjük az adott fájlt az online irodai csomag megfelelő alkalmazásában.
A program képes beépülni a Windows helyi menüjébe is, így ha egy dokumentumra rákattintunk a jobb egérgombbal, a megjelenő menüből a Send to Google Docs menüpontot választva, azonnal feltölthetjük a fájlt.
Google Docs gadget
Hasonló elven működik a Google Docs gadget is, amelyet viszont csak akkor tudunk használni, ha telepítettük a gépünkre a Google Desktop felületet.
Cserébe kicsit pofásabb - és gyorsabb - felületet kapunk, mint az előbbi program esetében, illetve lehetőségünk van keresni is a szerveren tárolt dokumentumok között. A feltöltés és megnyitás ezzel is nagyon egyszerűvé válik, sőt, az új dokumentumok létrehozását is elintézhetjük a segítségével, egyetlen kattintással.
Google Toolbar
Ha telepítjük a Google Toolbart, elérhetővé válhat böngészőben a dokumentumok kényelmes, fogd és dobd alapú feltöltése. Ezt az opciót külön be kell kapcsolnunk a Google Toolbar beállításainál, de ha ez megvan, a böngészőre dobott dokumentumokat automatikusan a Google Docs-ra tölti fel és abban nyitja meg a rendszer.
Különös módon, ez a módszer csak a firefoxos Google Toolbar esetében működik (legalábbis a cikk írásakor). Így az Internet Explorerben ezt a lehetőséget nem tudjuk kihasználni. Firefox 2 és Firefox 3 esetében viszont tökéletesen funkcionál. Előnye, hogy Windowson, Linuxon és OS X-en egyaránt használható.
gDocsBar
Maradva még a Firefoxnál, annak oldalsávjában is elérhetővé tehetjük Google Docs-on szerkesztett dokumentumainkat. A gDocsBar használata rendkívül kényelmes, az oldalsáv ugyanis mindig kéznél van a tűzrókában. Egyetlen kattintással megnyithatjuk Google Docs-os anyagainkat, a felöltés pedig egy sima fogd és dobd mozdulat.
Ráadásul csoportosítva is válogathatunk dokumentumaink között, és persze keresési lehetőség is van, ráadásul nemcsak fájlnév, hanem akár tartalom alapján is szűrhetünk. A modul Windowson, Linuxon és OS X-en egyaránt működik.
OpenOffice-ból Google Docs-ba
Az OOo2GD fedőnevű kis kiegészítővel az OpenOffice irodai csomag alkalmazásait készíthetjük fel a Google Docs-szal való kommunikációra. A dolog kétirányú, vagyis importálni és exportálni egyaránt lehet a dokumentumokat az OpenOffice.org-ban.
Ha ezt az irodai csomagot használjuk az asztali gépen, de a Google Docs online tárolási lehetőségét is szeretnénk kiaknázni, az OOo2GD talán a legkényelmesebb megoldás.
Zenei mogulból elítélt bűnöző lett Sean Combs, az egykori hiphopkirály, aki zűrös ügyei ellenére magabiztosan hitte, hogy érinthetetlen.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.
Eltűnésekor hawaii mintás inget viselt.
Egy sárkányszörfös jókor volt jó helyen.
Egy-egy hátúszó néha elbizonytalanítja a fürdőzőket.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.