szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az egyik ilyen kivétel a Samsung CLX-3175FN fedőnevű készüléke, amely a...

Az egyik ilyen kivétel a Samsung CLX-3175FN fedőnevű készüléke, amely a többséggel ellentétben simán elfér akár egy íróasztalon is, mivel nem sokkal nagyobb, mint egy hagyományos lézernyomtató. Mondjuk nem árt, ha strapabíró az az asztal, mert súlya azért van a kicsikének, igaz, kategóriájában nem vészes: 15 kg. Ám cserébe azért, hogy majd’ megszakadunk, amíg felcipeljük a szobába, egy nagyon „pofás”, kis helyigényű, mégis mindent tudó multifunkciós készülékkel bővíthetjük repertoárunkat. A CLX-3175FN-ben színes lézernyomtatót, lapadagolós szkennert és faxmodemet egyaránt találunk, és ezek ötvözésével persze használhatjuk színes nyomtatóként, színes fénymásolóként, faxgépként, szkennerként egyaránt.

Sokat tud és jól néz ki

A Samsung mindenese természetesen használható hálózatba kötve is, ahogy az egy komoly irodai all-in-one eszköztől elvárható, de kapcsolhatjuk közvetlenül egy géphez is, USB-n keresztül. Dicséretes, hogy windowsos, linuxos és maces drivereket egyaránt kapunk hozzá.

Kényelmes, csendes, gyors
Kivételesen kezdjük azzal, hogy miért is kedveltük meg pillanatok alatt a készüléket.
A mérete és ízléses külseje mellett sikerült olyan kezelőfelülettel ellátni, amely gyakorlatilag teljesen egyértelművé teszi a használatát. A nem túl nagy LCD kijelzőn megjelenő menü magyarul is szól hozzánk, ha kérjük, így a nyelvtudás hiánya nem akadály. A színes és fekete nyomatok, vagy a szkennelés indítása egyértelműen szét van választva, és a funkciók közötti váltás is egyszerű.
A CLX-3175FN számos funkcióját használhatjuk akkor is, ha éppen nincs számítógéphez csatlakoztatva és a hálózaton sem érünk el gépet. Így például könnyen szkennelhetünk vele közvetlenül egy USB memóriakulcsra, hála az elején elhelyezett USB csatlakozónak. Természetesen képek nyomtatása is megoldható egy USB memóriáról vagy mondjuk egy digitális fényképezőgépről: csak megnyomjuk a Direct USB gombot, és máris válogathatunk a csatlakoztatott USB eszköz memóriájából. A kétsoros LCD-hez képest egészen kényelmesen (mondjuk azért hiányzik kicsit az előnézet, de ha értelmezhető fájlneveket adtunk, azért gyorsan megtaláljuk, amit keresünk).

Mindent beállíthatunk

A szkennelésnél egyébként a távoli elérés is remekül működik, akár USB, akár hálózati elérés esetén: megszabhatjuk, hogy a számítógépen mely mappában és milyen jellemzőkkel (DPI, szín, formátum) készüljön el a végeredmény. Így ha a gépünktől távolabb helyeztük el a készüléket, akkor sem kell rohangálni a két eszköz között szkenneléskor.
Többoldalas dokumentumok szkennelésénél vagy faxolásánál értékelni fogjuk a szkennerhez tartozó lapadagolót is.
Az első nyomtatáshoz a lézerek jó szokása szerint kell néhány másodpercnyi bemelegedési idő, de üzemkész állapotban körülbelül 12-14 A4-es fekete és 2-4 színes lapot képes kinyomni percenként, ami nem rossz teljesítmény. Ráadásul mindezt szinte síri csendben teszi, nincs idegesítő zúgás, kattogás (mellesleg a szkenner is rendkívül halkan dolgozik)!
A papíradagolóba 150 lap fér, ami egy kis iroda esetében pont elegendő, de újratölteni az adagolót még a technikai analfabéta munkatársak számára sem ördöngősség.
Szoftverek tekintetében a Samsung inkább a Windowsra koncentrált, ott a poszternyomtatástól a vízjelezésig minden rendelkezésre áll, és nagyon kényelmesen testre szabhatók a funkciók (illetve kapunk extra szoftvereket is).

Extra szoftverek Windowsra

A CLX-3175FN nem kifejezetten fotónyomtató, de általános felhasználásra a színes nyomatok minőségével mi elégedettek voltunk (ettől függetlenül, ha valaki fotónyomtatóra vágyik, nem feltétlenül ez a lézer kategória a legjobb választás). A fekete nyomatok pedig kifejezetten szépek voltak.
Mindent egybevetve, kis irodákba vagy akár otthonra is kitűnő választás lehet a Samsung mindenese, ár/érték arányt nézve pedig kifejezetten jó választás (80 ezer forint körül áron juthatunk hozzá, s ezért cserébe rengeteg funkciót és jó minőséget kapunk).

Száraz adatok
Végül következzenek a száraz adatok. Aki az itt felsorolt alap jellemzőknél többre is kíváncsi, a teljes listát megtalálja itt.

Nyomtatás
Sebesség (FF): 16 A4-es lap / perc
Első lap nyomtatási ideje (FF): kb. 14 mp
Sebesség (SZ): 4 A4-es lap / perc
Első lap nyomtatási ideje (SZ): kb. 26 mp
Felbontás: 2400x600 dpi

Szkennelés (TWAIN kompatibilis, WIA)
Felbontás (optikai): 1200x1200 dpi
Felbontás (kiterjesztett): 4800x4800 dpi

Belső memória: 128 MB

Csatlakozók: USB, Ethernet, modem, előlapi (PictBridge kompatibilis) USB

Tonerkazetták ára: 10-12 ezer forint

Méretek: 415x311x360 mm
Súly: 14,5 kg
Zajszint: 48 dB (nyomtatás), 50 dB (másolás), 27 dB (standby)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!