szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

SeesmicA Seesmic – amelynek Adobe Air-es, azaz cross-platform változatát letölthetjük innen, a külön Windows-verziót...

Seesmic
A Seesmic – amelynek Adobe Air-es, azaz cross-platform változatát letölthetjük innen, a külön Windows-verziót pedig innen – nem az egyetlen megoldás, ha normális kivitelű Twitter kliensre vágyunk, ám az ingyenes felhozatalban a legjobbak közé tartozik!
A felületét kedvünkre alakíthatjuk, használhatjuk úgy, hogy a friss bejegyzéseket, személyes üzeneteinket, válaszainkat stb. egyszerre lássuk át, de akár átalakíthatjuk a megszokott chat programok keskenyebb, helytakarékosabb felépítésére is.
A segítségével rendkívül kényelmesen kereshetünk a „csiripelések” között, ráadásul a kereséseket akár el is menthetjük, így később már csak egy kattintás az újrahasznosításuk.
Új üzeneteink közzétételében is nagy segítség a program, hiszen azonnal képes rövidíteni az üzenetbe illesztett linkeket, és egy mozdulattal intézhetjük a megosztani kívánt képek feltöltését, valamint a rájuk mutató link szövegbe illesztését.
Letöltés (Adobe Air változat) >>>
Letöltés (Windows verzió) >>>
Cikk a programról >>>

CreaWriter

A CreaWriter ötletét a készítők bevallottan az OmmWritertől merítették, ami mondjuk nem feltétlenül szép dolog, de lévén utóbbiból elvileg nem készül windowsos változat, talán megbocsátható.
Ha viszont a CreaWriter elkészül, akkor már Windowson is beköszönthet a „new age” szövegszerkesztés korszaka: kellemes atmoszférában vethetjük digitális papírra gondolatainkat.
Jelenleg a CreaWriter még a 0.1-es verziónál tart, így ennek megfelelően a felület nem valami kiforrott, de a lényeg már körvonalazódik.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

DeskDrive

A DeskDrive nevű ingyenes programocska egyszerűbbé teszi az USB eszközök elérését. A telepítése után ugyanis felismeri a már csatlakoztatott eszközöket, és azonnal ikont készít nekik az Asztalon (ezért is szerepel a nevében a Desk szócska). Ha további részletekre is kíváncsiak vagyunk, akkor elég rákattintanunk az Asztalon lévő ikonjára, és máris az Explorer megfelelő ablakában találjuk magunkat, ahol már végezhetjük is a legkülönfélébb műveleteket.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

Calibre

E-book-formátumból rengeteg létezik. A maga módján a PDF is annak tekinthető, bár nem kifejezetten ezen a területen igazán népszerű. Persze lehet .txt vagy .doc formátumú e-könyvünk is, csak akkor általában le kell mondanunk a virtuális borítóról, a működő tartalomjegyzékről, a TAG bejegyzésekről és sok esetben (leginkább az olvasónktól függően) a beillesztett képekről is. Szóval ha igazán profi végeredményt szeretnénk elérni, érdemes kifejezetten erre a célra kitalált formátumot használnunk, például az epub-ot, amelyet a legtöbb modern e-book-olvasó hardver és szoftver egyaránt támogat. Ilyet létrehozni ráadásul nem kerül semmibe, legfeljebb egy kis munkába.
A Calibre nem pusztán a konvertálást segíti, de amolyan e-book-menedzserként is működik, katalogizálhatjuk benne a könyveket, és a visszakeresés is megoldott. Sőt elvégzi a digitális tartalom egyszerű átküldését is az eszközökre.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

ReloadEvery (Firefox plug-in)

Szinte naponta születnek az újabb és újabb ügyes kiegészítők a Firefoxhoz, amelyek alig foglalnak helyet számítógépünkön, csendben megbújnak a böngészőben, hogy azután, ha eljön az ő pillanatuk, megmutathassák, mit is tudnak.
A ReloadEvery kiterjesztést például azért készítették, hogy kedvenc, gyakran változó oldalainkat mindig a legfrissebb állapotukban láthassuk. No persze létezik a Frissítés gomb is a böngészőben, az említett kiterjesztés azonban – átvitt értelemben – maga nyomogatja ezt a gombot, mégpedig olyan időközönként, amelyet mi határozunk meg számára.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!