szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mindannyian tudjuk, ki „találta fel” a Windowst vagy a webet, sőt a legtöbben azt is tudják, kinek köszönhetjük az egeret vagy az USB-s kulcsokat. De mi a helyzet a linkekkel?

 

Mindannyian tudjuk ki „találta fel” a Windowst vagy a World Wide Webet, sőt a legtöbben azt is tudják, kinek köszönhetjük az egeret vagy az USB-s kulcsokat. De mi a helyzet a linkekkel?

Az első írásos emlék 1934-ből származik: Paul Otlet (előadóművész, ügyvéd, építész, békeaktivista és feltaláló – amolyan reneszánsz ember volt) tollából származik.

Kíváncsi a részletekre? A techline.hu cikkében elolvashatja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Leonar3Do: magyar találmány buktatókkal

Olyan generáció nőhet fel, amely születésétől fogva készségszinten használja a virtuális valóságot - reméli Rátai Dániel, a Leonar3Do nevű eszköz feltalálója. A kütyü - amelynek próbagyártása heteken belül indul Dunavarsányban - térbeli egerével, vagyis a „madárral” három dimenzióban lehet használni a közönséges számítógépet. Bár az ötlet zseniális, a megvalósítás sok kérdést felvet.

hvg.hu Kult

Szenzációs magyar találmányok kiállítása

A mai Magyarország száz sikeres fejlesztését, találmányát és innovációját mutatja be a 100 csoda - A jövő születése című interaktív kiállítás, ami szerdán nyílt a budapesti Párisi Udvarban.

hvg.hu Tech

2009 legjobb találmányait rangsorolta a Time

2009 legjobb találmányait szedte össze a Time magazin, és a legkiválóbbnak természetesen egy amerikai találmányt tartott a szerkesztőség. Az Ares 1 rakétáról van szó, amely idén készült el, és amelyet arra terveztek, hogy embereket juttasson el a Marsra vagy a Holdra.

hvg.hu Vállalkozás

Többoldalas szövegből pár száz karakter - itt a legújabb magyar találmány

Többoldalas internetes szöveget néhány száz karakterre és legalább két nyelven - angolul és magyarul - tömörítő szoftver - első hallásra képtelenségnek tűnik - a gyakorlatban már létezik, és csupán egyike annak a négy magyar prototípusnak, melyek fejlesztését támogatja a Multimédia és Mobilitás Klaszter. A feltalálókat találmányaikról, a klaszter igazgatóját pedig a támogatásokról kérdeztük.