szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Flash ControlBár megtehetjük, hogy a Flasht teljesen száműzzük a gépünkről, azért ez nem minden esetben célszerű.

Flash Control
Bár megtehetjük, hogy a Flasht teljesen száműzzük a gépünkről, azért ez nem minden esetben célszerű. Sokkal jobb, ha magukat a Flash tartalmakat tartjuk kordában, így ha mégis szükségünk lenne valamelyikre, azt egy kattintással elindíthatjuk, a többit viszont már le sem tölti a böngészőnk, amivel időt és adatforgalmat takaríthatunk meg.
A Flash Control nagyon jól sikerült plug-in, ráadásul teljesen testre szabható. A működéséről két helyen is értesülhetünk: a címsorban megjelenik egy kis ikon, ha aktív, illetve a Flash anyagok helyén is ugyanez az ikon jelzi, hogy ott eredetileg lett volna Flash tartalom, csak a plug-in letiltotta.
Ha minden Flash tartalomra szükségünk lenne az adott oldalon, a címsorban megjelenő ikonnal kikapcsolhatjuk a teljes tiltást, de ha csak egy-két Flash objektumot akarunk hirtelen felindulásból megtekinteni, egyenként is ki- / bekapcsolhatjuk azokat, a helyükön megjelenő kis eszközsávon látható gombbal.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

WorkRave
Aki érezte már egy-egy hosszabb, komputerezéssel töltött nap után, hogy fáj a háta, hasogat a csuklója, netán ég, viszket a szeme, annak bizony tudomásul kell venni a szomorú tényeket: a számítógépezés hosszú távon kikezdi az egészséget. Persze ilyenkor lehet hivatkozni arra, hogy „mit tegyek, ez a munkám”, és ezzel nehéz is vitatkozni. Viszont egy pici odafigyeléssel, és pár ügyes programmal legalább javíthatunk a helyzeten.
Itt van mindjárt a WorkRave, az a jópofa kis program, amelyik a telepítése után leül a Tálcára, és ettől kezdve állhatatosan vizslatja, hogy mivel foglalkozunk, pontosabban, hogy gépelünk-e, használjuk-e az egeret. Ha úgy találja, hogy igencsak belemerültünk a gépezés, akkor előre meghatározott időközönként egy kis felugró ablakban felhívja a figyelmünket arra, hogy egy picit pihenni kellene.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

EyeDefender
Az EyeDefender program feladata, hogy segítsem elkerülni a CVS (Computer Vision Syndrome) nevű kőrt, amelyik a folyamatos monitornézés hatására olyan kellemetlen tünetek idéz elő, mint például a viszkető szem vagy a homályos látás. Az EyeDefender a telepítése után, akárcsak a WorkRave, leül a Tálcára és onnan figyel. A beállítások (Settings) között meghatározhatjuk, hogy mennyi időnként figyelmeztessen a pihenőre. Ha letelik ez az időintervallum, akkor hirtelen előtűnik egy szép képernyővédő, és nincs apelláta, ezt annyi ideig kell bámulnunk, amennyit ugyancsak előre beállítottunk.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

Skinny Clock
A Skinny Clock nincs túlbonyolítva, elindítása után rögtön láthatjuk az eredményt: egy jópofa órát a Windows Asztalán. Alapértelmezésben az óra a képernyő jobb felső részére kerül, de természetesen oda tesszük, ahová csak jólesik.
Ha az alap skin nem tetszene, körülbelül húsz további óratípus közül választhatunk, ezeket tetszőleges mértékben átlátszóvá tehetjük, és azt is beállíthatjuk, hogy az óra folyamatosan az összes megnyitott ablak elé kerüljön, vagy inkább maradjon csak a háttérben. Ezeket a beállításokat a Táclára leülő kis óra ikonra kattintva végezhetjük el, a Settings menüpontban.
A választott óra típusától függően az idő mellett a dátumot is láthatjuk.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

Hot Spot Studio
Szeretnénk egy látványos, saját háttérképet készíteni, de nem konyítunk egyetlen grafikai szoftverhez sem? Semmi gond, itt a “majdnem” tökéletes megoldás.
Miért “majdnem”? Nos, ezt majd a végén mondjuk el. Mindenesetre a Hot Spot Studio egy alapvetően jól sikerült, könnyen használható kis alkalmazás, amelyet telepítenünk sem kell, csak letöltés után kicsomagolni és elindítani, s ráadásul teljesen ingyen “dobják utánunk”.
A program lényege, hogy miután kiválasztottuk leendő háttérképünk alap színét, az egér segítségével köröket dobálhatunk rá rá (jobb klikk), különféle méretben és színben. A körök helyét utólag is tudjuk még módosítani, ahogy a méretüket, színűket, sőt, intenzitásukat is. “Oh, ez zseniális, hogy néz már ki???” - kérdezi az olvasó… :)
Nos, a dolog természetesen nem itt ér véget, ugyanis a Render Picture gombra kattintva az általunk szétdobált körökből csodálatos fényjátékot varázsol a program, amelynek szinte végtelen a variációs lehetősége, hiszen az intenzitással, méretekkel, színekkel játszva szinte bármit összehozhatunk. Ráadásul a háttérszín helyett alkalmazhatunk tetszőleges fotót, grafikát is háttérnek, amit különlegesebbé lehet tenni a ragyogó fénykörökkel.
Letöltés >>>
Cikk a programról >>>

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!