szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Olyan hazugságvizsgáló eljárást fejlesztenek, ami szövegelemzés és Big Data-elemzés segítségével kiszűri a közösségi webes felületeken, például a Facebookon terjesztett hazugságokat, átveréseket.

A most indult, három éven át tartó, Pheme névre hallgató projektben a bécsi MODUL Egyetem szakemberei azokat a módszereket kutatják, amik segítenek a helyes információk és az álhírek, hazugságok megkülönböztetésében a közösségi csatornákon – írja az SG.hu. A megkülönböztetésre többek között nyelvészeti és grafikus módszereket alkalmaznak, azokat ötvözik a Big Data-elemzésekhez használt technológiákkal.

Az SG.hu beszámolója szerint a kutatócsoport a találgatások, a hamis és a félrevezető információk azonosítására, valamint a közösségi vitákra akar összpontosítani. Az, hogy milyen hír melyik kategóriába tartozik, nagy mértékben attól függ, hogy milyen minőségű információt tartalmaz, illetve milyen dolgokkal hozható összefüggésbe. A hosszú távú cél a hazugságok, a félretájékoztatások és a találgatások automatikus kiszűrése.

Addig is, ha értesülni szeretne a Facebookon terjedő átverésekről, lájkolja a hvg.hu Tech rovatának facebookos oldalát – ott rendszeresen leleplezzük őket.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!