Balogh Csaba
Balogh Csaba
Tetszett a cikk?

Más gyártóktól radikálisan eltérően látja az okosórák és a hatalmas képernyős telefonok világát a Neptune. Nem kizárt, hogy végül sikertelen próbálkozásnak bizonyul, de az már biztos, hogy valami új és érdekes ötlettel állunk szemben.

Néha meglehetősen nehéz dolgunk van, amikor olvashatóan szeretnénk beszámolni a 3298943. új telefonról vagy óráról, amelyik tökéletesen ugyanazt tudja, mint a társai, sőt még ugyanúgy is néz ki, csak 2 mm-rel arrébb van rajta az egyik gomb. Kulisszatitok: a sajtóközleményekben ilyenkor valami olyasmit kapunk kézhez, hogy a gyártó a természetes formák és a technológia páratlan egyesítésével egy radikálisan új dizájnnyelvet tár elénk. Mi pedig ezt úgy fordítjuk le olvasóinknak: itt az új eszköz, de elég unalmas.

Na, ezt nem lehet rámondani a kanadai, Neptune nevű gyártó Neptune Duo névre hallgató eszközpárosára. Míg a legtöbb cég az okostelefonok kiegészítőiként képzelni el az okosórát, a Neptune fejlesztői csavartak a koncepción. Nem abból indultak ki, hogy a viselhető technológia kiegészítője lehet a telefonoknak, szerintük inkább egy viselhető eszköz jelentheti a jövő okostelefonját. Ugyanakkor azt elismerik, hogy időnként szükség van egy nagyobb képernyőre.

Neptune

A Neptune Duo egyik modulja egy négymagos processzorral szerelt, telefonálást, 3G/4G mobilnetes képességet, wifit, GPS-t, valamint Bluetooth és NFC csatlakozási lehetőséget is támogató okosóra. Ehhez jár egy telefonszerű kiegészítő: megjelenésre ugyanúgy néz ki, mint egy telefon, viszont a vékony téglatestben lényegében csak egy képernyő és egy akkumulátor van.

Ebből következik, hogy minden lényeges tevékenységet az (Android 5.0 Lollipop operációs rendszert futtató) óra modul végez, azon futnak az alkalmazások is, és tulajdonképpen teljes értékű androidos okostelefonként funkcionál. Az óra képernyője egyelőre ismeretlen méretű, de az biztos, hogy érintőkijelző, és a gyártó ígérete szerint még ha hosszú chatelésre és levelezésre nem is alkalmas, néhány rövidebb szöveget viszonylag kényelmesen be lehet majd vinni vele (ez a cikkben lévő videón is látszik).

Neptune

Vannak azonban helyzetek, amikor egyszerűen nagyobb kijelzőre van szükség. Ilyenkor elég a zsebképernyőt hozzáérinteni az óránkhoz, így a kijelző az óra monitorjaként kezd el működni: azon látjuk a böngészőt, azon tapogathatjuk az alkalmazásokat, tehát teljesen olyan, mintha a telefonunk lenne. De van egy olyan előnye, hogy eközben az adatok, a fájlok és minden az órán kap helyet. Ha elhagyjuk vagy ellopják “a telefonunkat”, nem kell izgulni az azon tárolt jelszavak, fotók és dokumentumok miatt. (Egy csuklón lévő órát pedig nehezebb elhagyni.) Ha otthon marad “a telefonunk”, akkor pedig kölcsönkérhetjük más zsebkijelzőjét.

Az órában egy 1000 mAh-es aksi van, a töltőként is funkcionáló zsebképernyő pedig egy 2800 mAh-es akkumulátort tartalmaz. A gyártó szerint kombinált kapacitásuk a páros többnapnyi működését teszi lehetővé egy töltéssel.

A várhatóan az év utolsó negyedévében megjelenő Neptune Duo előzetes árképzése szintén érdekes, a Kickstarter-projektekhez hasonló. Aki ennyi alapján nem adja be a derekát, de azért szeretné magát a várólistán tudni, az itt (az oldal alján) ingyen feliratkozhat, ebben az esetben a termék leszállításakor 798 dollárt (kb. 214 ezer forintot) kell majd fizetnie. Aki most hajlandó 49 dollárt fizetni a foglalásért, annak a végösszeg 698 dollár (kb. 187 ezer forint) lesz. Az előrendeléskor 199 dollár befizetők összesen 598 dollárért (kb. 160 ezer forint) kapják meg a Neptune Duót, míg aki elég bátor ahhoz, hogy előre kifizesse a 498 dollárt, annak az átszámolva 134 ezer forinton felül szállításkor már semmit nem kell kifizetnie.

Azt nem állítjuk, hogy mindenképpen ez a koncepció jelenti a viselhető technológia jövőjét, de a Neptune Duo mindenképpen egy új színfoltnak számít. Ugyanazt az eszköztárat vonultatja fel, mint más hasonló megoldások (ugyanúgy van nálunk egy "telefon" és van a kezünkön egy óra, de a fordított logika miatt mégis érdekesebben.

Ha ez érdekes volt, hasonlókért lájkolja a hvg.hu Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!