A Forma-1 ehhez képest földhözragadt: jön a drónok futama – videó
Amerikában már a drónoknak is van saját világbajnoksága, a szervezők pedig azon dolgoznak, hogy a jövőben ez a sport legyen a levegő Forma-1-e.
hvg.hu
A tavaly indult Drone Racing League (DRL) nevű startup-vállalkozás rövid idő alatt nagy sikert futott be. A cégre felfigyelt a Miami Dolphins amerikaifoci-klub tulajdonosa, Stephen Ross is, aki nem kevesebb mint 1 millió dollárral támogatta a DRL-t 2015 augusztusában. Az ok egyszerű: Ross azt szeretné, ha a Forma-1-hez vagy a MotoGP-hez hasonlóan a drónversenyek is népszerűek lennének. Most úgy tűnik, egyre közelebb állnak ehhez.
A Quartz beszámolója szerint a tavaly júliusi előszezon után idén februárban a Miami Dolhpins stadionjában kezdetét veszi az első valódi szezon, amit az év során további négy követ. A pilótáknak a mérnökökkel közösen fejlesztett drónokkal egy előre kijelölt akadálypályán kell végigrepülniük. A drónra szerelt kamera segítségével a pilóta mindent lát, amit a drón is, így olyan érzése lehet, mintha csak egy videójátékot játszana – azzal a különbséggel, hogy az eszközök akár 110 km/h-val is repülhetnek.
A futamokon a helyezések pontokat érnek, aki pedig a legtöbbet szerzi meg, az kapja meg a világbajnoki, valamint a világ legjobb drónpilótája címeket.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.