Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az írószereket gyártó francia BIC 1991-ben "lyukasztotta ki" először a tollak kupakját, azóta szinte minden gyártó így csinálja. Nem véletlenül, a megoldás életeket menthet.
Valószínűleg kevesen ismerik ezt az évfordulót, de idén éppen 25 éve, hogy a francia BIC nevű írószereket gyártó cég kilyukasztotta a tollak kupakját. Sokan nem értették, miért, hiszen így épp funkcióját veszíti az eszköz, kevésbé védi a kiszáradástól az írószert. Pedig valójában nagyon is fontos szerepet kapott a lyuk.
A Business Insider szerint két jó oka is volt a franciáknak a változtatásra: egyrészt a kupak felhelyezésénél az összenyomódó levegő miatt korábban megnőtt a nyomás a tollban, így a tinta gyakran kifolyt belőle. Ennél is fontosabb ok azonban, hogy az újfajta megoldásnak hála az ember nem fullad meg, ha véletlenül torkán akad a kupak.
A lyukon keresztül továbbra is levegőhöz jut az illető, legalábbis egy ideig, a kutatások szerint ugyanis egy idő után a nyál teljesen elzárja azt – addig viszont megvan az esély, hogy kórházba kerül a fulladó.
A találmányra tényleg nagy szükség van, a felmérések szerint ugyanis ilyen balesetet a leginkább a 6 és 15 év közötti gyerekek szenvednek. 2000 és 2010 között pedig összesen 10 ezer olyan eset fordult elő, hogy a toll valamelyik részét lenyelte volna valaki. A BIC példáját egyébként más is követte már.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.