Képzelje el, hogy a világ talán legnagyobb hatalmával rendelkező országának első embere fellép a Twitterre, és kiposztol egy rövid animációt, melyen a ring mellett földre viszi, majd erőből verni kezdi a CNN-ként megrajzolt ellenfelét. A jó hír az, hogy nem szükséges elképzelnie, mert a rossz hír az, hogy az eset vasárnap tényleg megtörtént.
A CNN egyik riportere, Brian Stelter szintén a Twitteren reagált. Szerinte egy szomorú napot élünk, melyen az Egyesült Államok elnöke az újságírók elleni erőszakra biztat. “Továbbra is tenni fogjuk a dolgunkat. Neki is el kellene kezdenie tenni a sajátját” – írta a tévés.
A The Washington Post megtalálta a CNN-esített videó eredetijét: Trump a WWE egyik, Milliárdosok Csatája című rendezvényén “támadt neki játékból” a pankrátorszövetség elnökének, akkor még nem elnökként, csupán milliárdos üzletemberként.
Az amerikai lap szerkesztői több olyan Trump-támogató twittet is találtak, melyek szerzői felhívják rá a figyelmet, hogy a pankrációban csak szimulált erőszak van, szerintük az elnök csak egy szimbolikus értelmű videót tett közzé, mert elege van a vele kapcsolatos “kamu hírekből”.
Erős hét áll mögöttünk
Az eset, melyet a Trump-adminisztráció sajtósai egyelőre nem kívántak megmagyarázni, egy nappal azután történt, hogy az amerikai elnök maga úgy érezte, szükséges lenne megmagyaráznia a világnak, mit is tett ő az közösségi weben az elmúlt héten. Szóban forgó bejegyzésében azt írta: nem elnöki módon használja a közösségi médiát – hanem modern elnöki módon.
A kérdés – legutóbb, a múlt héten – annak kapcsán merült föl, hogy az Egyesült Államok elnöke szintén Twitter-csatornáján “alacsony intelligenciájú, őrült Mikának” nevezte Mika Brzezinskit, az MSNBC reggeli műsorának egyik vezetőjét, kollégáját – aki egyben a vőlegénye is –, Joe Scarborough-t pedig “Pszicho Joe” néven illette.
A The New York Times még akkor azt írta: a még Donald Trumptól is szokatlan kirohanás után összezárt az egyébként igencsak megosztott amerikai média, még az egyébként Trump-barát médiumok munkatársai is azon véleményüknek adtak hangot: az amerikai elnök nem viselkedhet így a közösségi oldalakon (sem).