szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Harry Potter-filmek egyik legérdekesebb vizuális effektje volt, ahogyan a festmények életre keltek a Roxfortban. A technológia ott tart, hogy ez kevés pénzzel és pár óra lelkes munkával a valóságban is megoldható.

Aki látta a Harry Potter-filmeket, bizonyára emlékszik az olykor vicces, de néha ijesztő festményekre, amelyek rendszeresen mozogtak, "múzsájuk" életre is kelt a vásznon, főként ha elsétáltak mellettük a Roxfort diákjai.

Ilyesmit alkotott Dominick Marino is. A Hacksteren részletesen leírta hogyan készült el mindössze 8 óra lelkes munkával a "festmény". Az eszközigény sem volt túl nagy: a programozói tudáson és pár alapvető programon kívül egy 19 hüvelykes LCD-monitor és egy 10 ezer forintos számítógép, a Raspberry Pi 3 Model B kellett hozzá, illetve egy 3D-nyomtatóval olcsón készített képkeret.

Dominick Marino

És ami igazán érdekes: a programozó azt is megoldotta, hogy érzékelje a mozgást a festmény, így csak akkor mozdul meg, ha van valaki előtte. Akkor viszont ijesztően, hiszen Halloweenre készült.

Nem ez az első eset, hogy a szuperolcsó Raspberry számítógépet kreatív projektre használják, nemrég például egy olyan Polaroidot készítettek vele, amely mozgóképet (!) "nyomtat".

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!