Már úton van a hajlítható üveg, amitől tényleg hajlítható lesz a telefon

A nemrég bemutatott hajlítható kijelzős okostelefonokkal egy probléma van: nem üveg a kijelzőjük. A Gorilla Glasst is fejlesztő Corning már dolgozik a megoldáson, erre viszont néhány évet még várni kell.

  • hvg.hu hvg.hu
Már úton van a hajlítható üveg, amitől tényleg hajlítható lesz a telefon

Bár még meglehetősen sok van hátra az idei évből, szinte biztosra vesszük, hogy 2019 egyik legnagyobb (technológiai) durranását a hajlítható eszközök jelentik. Ezzel rukkolt elő nemrég Londonban a Samsung, majd mutatta be saját fejlesztését a Huawei. Csakhogy ezek a készülékek mégsem egészen hajlíthatóak, inkább csak összecsukhatóak.

A Galaxy Fold és a Huawei Mate X üveg helyett műanyag polimereket használ, amely ugyan többször is meghajtható, de karcolódik is. Jó hír viszont, hogy a legtöbb okostelefongyártónak beszállító Corning már javában dolgozik a megoldáson.

A Wired beszámolója szerint a Gorilla Glasst is készítő cég egy olyan üveg fejlesztésén dolgozik, ami alig 0,1 mm vastag, és úgy hajlítható, hogy a hajtás következtében csak 1 cm marad a kijelző alsó és felső széle között.

A probléma az, hogy a cél alapvetően ellentmond a fizika szabályszerűségenek. A fejlesztők szerint minél jobban szeretnénk "összecsukni" a kijelzőt, annál inkább szembe kell menni a fizika törvényeivel. Ehhez ugyanis egyre vékonyabb és vékonyabb anyagot kell készíteni, a cél ugyanakkor mégis az, hogy ellenálljon a sérüléseknek, és ne törjön össze, ha valaki leejti.

A hajlítható üveg egyelőre még várat magára, valószínűleg néhány év múlva érkezhet meg csak, de az is lehet, hogy a Corning japán versenytársa, az AGC beelőzi őket.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.