Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A másnap a kaliforniai Fremontban elhunyt Ernest Quintana családja fel van háborodva, amiért az orvos nem személyesen közölte a beteggel a lehető legrosszabb hírt.
A 78 éves, tüdőbeteg Ernest Quintanához a fremonti kórházi szobájába begurult egy robot, majd annak a képernyőjén megjelent Quintana orvosa, aki közölte a férfival, hogy már csak napjai vannak hátra. A beteg a rákövetkező nap meghalt.
Az idős férfi családja tudta, hogy Quintanának már nincs sok ideje hátra, azonban a haldoklás tényének szokatlan módon való közlése felháborította a hozzátartozókat. "Ha szokásos híreket hozol, akkor ez rendben van, de ha el kell mondani, hogy nem maradt tüdőd, és morfiumot fogunk csepegtetni neked egészen addig, amíg meg nem halsz, akkor ezt egy ember tegye meg, és ne egy gép" - fogalmazott az elhunyt beteg lánya az Associated Pressnek.
A kórház nem kért elnézést a furcsának tűnő kommunikációért; kiemelték, hogy a videós vizitet minden esetben megelőzi a doktorral való személyes konzultáció is, és a robotos megoldás nem helyettesíti a szemtől-szembe kommunikációt. Ehhez képest az elhunyt férfi unokája azt állítja, hogy nem volt semmilyen megelőző, személyes párbeszéd a doktor és a páciense között. Annalisia Wilharm bent volt a nagyapja mellett, amikor egy ápoló benézett, és közölte, hogy mindjárt jön az orvos. Ekkor tolták be a robotot képrenyőjén a szakemberrel.
Steve Pantilat, a Kaliforniai Egyetem palliatív ellátással foglalkozó orvosa szerint azonban ezek a videós beszélgetések az orvos és a beteg között általában nagyon bizalmasak és barátságosak. "Nem számít, hogy tálaljuk a nagyon rossz híreket, mert azokat mindig szomorú és nehéz lesz hallani" - kommentelte az esetet.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.