Olyan “dokumentumfilm” készült az I. világháborúról, amilyet még nem látott a világ
A virtuális valósággal a régi idők eseményeit is átélhetik a felhasználók, legyen szó akár az első világháborúról. Ezúttal viszont a szokásosnál is különlegesebb VR-élmény született.
hvg.hu
Ha hazánkban nem is, a tengerentúlon sokak hallhattak már Dan Carlin, a népszerű Hardcore History című podcast műsorvezetőjéről, aki ezúttal igen különleges projekttel állt elő: olyan filmszerű élményt készített a virtuális valóság segítségével, amely (majdnem) valósághűen mutatja be a világháborús közeget.
A projekt a War Remains címet kapta, s az eddigi beszámolók szerint nem egy tipikus számítógépes program, annál ugyanis sokkal hihetőbbnek tűnik: az Engadget újságírója, aki már kipróbálta, nagyon meglepődött, amikor bizonyos részekhez vezette a cselekményszál. Elmondása szerint néhány lövés hallatán érezni lehetett, ahogy remeg alatta a föld, máskor pedig a virtuálisban látott dolgokat tudta a valóságban megérinteni, így igazából is beleélhetette magát az eseményekbe.
Az MWM Immersive nevű stúdióval készülő munkához egy kisebb díszletet (többek közt lövészárkot) is építettek, a felhasználóknak ezen keresztül kell végigmenniük egy VR-szemüvegben, amely képet és hangot is ad. Mindazok, akik már megtapasztalták, a virtuális és a valóság furcsa keveredése miatt ijesztően igazinak tűnőként írták le az élményt. Carlin szerint a program új távlatokat nyit a film- és videojáték-készítés, valamint a televíziózás világában.
A különleges élményű War Remains nem marad hobbiprojekt, a hónapban esedékes New York-i Tribeca Filmfesztivál résztvevői is láthatják majd.
A kollagénpótlás óriási divat lett a fiatalságkultusz korszakában. Személyenként változhat, hogy ki mit vár e fehérjétől: valaki feszes bőrt és örök fiatalságot, más hajerősítő hatást vagy nyugalmat remél, de a legtöbben csak fájdalommentes mozgásra vágynak. Gyógyszerészt és ortopéd szakorvost kérdeztünk.