Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Közel harmadával esett vissza a Huawei bevétele, derül ki az első félév eredményeit bemutató pénzügyi jelentésből, melyet meglehetősen borús hangnemben ismertetett a vállalat elnöke.
Nemrég még az okostelefon-piaci dominancia volt a Huawei fontos célja, a 2019-ben bevezetett amerikai szankciók azonban igencsak megnehezítették a cég dolgát. „Célunk, hogy túléljünk, mégpedig fenntartható módon” – a Mobile World Live iparági szakoldal szerint így foglalta össze a jelenlegi helyzetet pénteken Eric Xu, a vállalat soros elnöke.
A vezető szavai mögött jelentős mértékben romló eredmények állnak. Az idei első félév bevétele 320,4 milliárd jüan volt, ami ugyan rengeteg pénz, de 29,4 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi év hasonló időszakában elkönyvelt 454 milliárd jüan volt.
Öröm az ürömben, hogy a profitrátát 0,6 százalékkal, 9,8 százalékra sikerült növelni.
A fogyasztói üzletág bevétele 255,8 milliárd jüanról 135,7 milliárd jüanra esett (-47%). Ebben a Honor eladása is szerepet játszik. A szolgáltatói üzletághoz – ahova egyebek mellett az amerikai külpolitika által sokat támadott 5G-hálózati megoldások it tartoznak – 2020 első félévében érkező 159,6 milliárd jüan helyett az idei év első felében 136, 9 milliárd jüan folyt be (-14,2%). Egyedül a nagyvállalati megoldásokat szállító részlegnek sikerül jobb eredményt felmutatnia idén: ezen a fronton 36,3 milliárd jüan helyett 42,9 milliárd jüan volt a bevétel.
A Huawei túlélésének egyik kulcsa lehet a nemrég okostelefonokra is kiterjesztett saját operációs rendszere. A vállalat Kínában már csak saját platformjával dolgozó mobilokat ad el, ezt a kört később terjeszthetik ki globálisan. A cég közlése szerint már több mint 50 millió felhasználó váltott át a HarmonyOS-re.
Az okostelefonos piacon korábban dominanciaközelbe kerülő Huawei már nem csak Európában esett ki az öt legnépszerűbb gyártó köréből, hanem hazai pályáján, Kínában is. Utóbbi helyen a Honor előzte be ötödikként. A korábban a Huawei egyik részlegeként működött márka már más tulajdonosi körrel, önálló vállalatként üzemel, és – a Huaweijel ellentétben – androidos rendszerű mobilokat dob piacra.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.