Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Bahama-szigetekről az Egyesült Államokba szállították Sam Bankman-Friedet, a csődbe jutott FTX kriptovaluta-kereskedőcég csalással és sikkasztással vádolt alapítóját. Óvadék ellenében a férfi szabadlábon fog védekezni a jövőben.
A bukott kriptovállalkozó szerda éjszaka érkezett meg az Egyesült Államokba. Bírósági meghallgatását New Yorkban tartják, ahol védői kérték szabadlábra helyezését óvadék ellenében. Ezt végül helyben is hagyta a szövetségi bíró: 250 millió dollár óvadék fejében szabadlábon védekezhet a későbbiekben Bankman-Fried.
A 30 éves férfi a szülei házában fog lakni, Észak-Kaliforniát nem hagyhatja el.
Az üzletembert múlt hétfőn a Bahama-szigetek rendőrsége vette őrizetbe az amerikai hatóságok kérésére. A New York-i ügyészség összesen nyolcrendbeli bűncselekménnyel vádolja, banki átutalási csalástól pénzmosáson át bűnszervezetben elkövetett csalásig.
A 13 oldalas vádirat szerint Bankman-Fried tudatosan félrevezette az ügyfeleket és a befektetőket saját maga és mások anyagi gyarapodása érdekében, miközben központi szerepet játszott a sok milliárd dollárral gazdálkodó vállalat összeomlásában.
A vád szerint az alapító olyan üzleti modellt hozott létre, amely lehetővé tette, hogy a befektetők pénzét elsikkassza, és saját fedezeti alapjába, az Alameda Research-be terelje át, amely azután kétséges ingatlanvásárlásokra és nagy összegű politikai adományokra használta fel a pénzt.
A 2019-ben alapított FTX kriptovaluta-tőzsde november 11-én kért csődvédelmet, miután nem tudott eleget tenni fizetési kötelezettségeinek, mert elfogyott a pénze. A 30 éves cégalapítót tavaly még a világ egyik leggazdagabb embereként és legfiatalabb milliárdosaként tartották számon, vagyonát a Forbes több mint 26 milliárd dollárra becsülte.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.