Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Gyorsabb és precízebb lehet a szoftverhibák javítása, szegedi kutatók dolgoznak rajta

A mesterséges intelligenciára építenek azok a szegedi kutatók, akik egy nemzetközi projekten keresztül tennék hatékonyabbá a szoftverek forráskódjának átvizsgálását és javítását.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Gyorsabb és precízebb lehet a szoftverhibák javítása, szegedi kutatók dolgoznak rajta

Nemzetközi együttműködéssel egy, a feladatok optimális kiosztását végző keretrendszeren belül a szoftverhibák javítását segítő megoldáson dolgoznak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói és a FrontEndART nevű cég szakemberei – tájékoztatott a felsőoktatási intézmény.

A közlemény szerint az SZTE és a cég – más nemzetközi partnerekkel együtt – egy olyan egységesített, mesterséges intelligenciára épülő, ügyfélkérelmeket kezelő keretrendszer fejlesztésén dolgozik, amely több szektorban – az egészségügy, az igazságszolgáltatás, az e-kereskedelem, a fogyasztói elektronika és szoftverfejlesztés területén – képes az ügyintézőket automatikusan és költséghatékonyan a számukra megfelelő feladatokhoz rendelni. Az adott probléma megoldásához a megfelelő szakértő kiválasztása jelentősen csökkentheti az ügyintézési időt és a költségeket.

A magyarországi projektelem a szoftverfejlesztői, karbantartói és üzemeltetői piacra fókuszál. A szakemberek által fejlesztett rendszer abban segít, hogy a szoftverek forráskódjában a lehető leghatékonyabb módon lehessen megtalálni a hibát. Az ehhez kapcsolódó feladatokat a rendszer optimálisan osztja szét a fejlesztők között.

Megkérdezték a magyar informatikusoktól, mi az, ami itthon tartaná őket - meglepő válaszok jöttek

Az IT-s szakemberhiány Magyarországon különösen problémás, a helyzeten pedig csakis valódi változásokkal lehetne javítani. Az informatikusok szövetségének van is rá ötlete, hogyan.

A FrontEndART QualityGate nevű rendszere a cég szerint képes figyelemmel kísérni egy szoftver „evolúcióját” és felderíteni abban a hibás és problémás kódrészeket.

Az SZTE munkatársai elsősorban mesterséges intelligencián és gépi tanuláson alapuló módszerek kutatásában és fejlesztésében vesznek részt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.