Akinek androidos a telefonja, mindenki megkapja a nagy újítást: ritkábban kell majd tölteni
Észlelni tudja majd az Android, amikor valaki nem nézi a készüléket, és akkor automatikusan lezárja a képernyőt. Ez adatvédelmi szempontból sem mellékes, de az üzemidőre is jó hatással lesz.
hvg.hu
Újabb érdekes újításra derült fény, melyet az ősszel érkező Android 15 hozhat el: ez az „adaptív időkorlát”, melynek árulkodó kódjára az Android Authority munkatársa bukkant rá a rendszer előzetesében.
Az újdonság a kijelző automatikus kikapcsolását fejlesztheti tovább, a meglévő funkció ugyanis az utolsó művelet után adott idővel zárja le a képernyőt. Az Android esetében ez alapértelmezetten 30 másodperc (de módosítható), ennyi idő után sötétedik el a kijelző, majd újabb 5 másodpercet követően le is zár a készülék.
A Google néhány készülék esetében már elérhetővé tett egy olyan funkciót is, ami figyeli, ha valaki nézi a képernyőt, és addig nem is zár le.
Nem lesz gond, ha wifi és mobilhálózat sincs, akkor is lehet majd üzeneteket küldeni és fogadni az Android 15-ben.
Az Android 15 azonban ezt is továbbfejlesztheti, és a készülék azt is tudhatja, ha épp nem figyeli senki – így lezárhatja magát, hogy ne működjön a kijelzője tétlenül. Ez adatvédelmi tekintetben is hasznos lehet, de az akkumulátort is kímélheti.
Az Android kódja arról nem árulkodik a portál szerzője szerint, hogy mégis miként figyeli majd a rendszer azt, hogy nézi-e valaki a kijelzőt. Elképzelhető, hogy az előlapi kamerát, vagy a közelségszenzort fogja használni.
Az újdonság révén sokkal szabadabban lehet használni a készüléket – az ugyanis nem egy adott időtartamtól függően fogja elsötétíteni a kijelzőt, hanem akkor, ha valaki már nem nézi, avagy nem használja azt.
Leszámol az Android operációs rendszer régebbi verzióihoz fejlesztett alkalmazásokkal a Google, ezzel lezárva egy, a támadók által gyakran kihasznált kiskaput.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.