szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Igaz, hogy akár szexuális ragadozók is becserkészhetik a kisgyerekeket, mégsem egyértelmű, hogy mennyire veszélyes a készülék a fiatalokra, és hogy miképpen kezelhető a közösségi hálók hatása.

Átdrótozzák a gyerekek agyát. Sőt ettől járványossá válnak a pszichiátriai bajok a fiatalok körében. Már könyve (A szorongó nemzedék) címlapján, a hosszú alcímben ezt állítja Jonathan Haidt amerikai szociálpszichológus. A márciusban megjelent és az USA-ban hamar sikerlistára került kötet ki is váltotta a megfelelő visszhangot: olvasói körökben a – nem teljesen indokolatlan – szörnyülködést, szakmai körökben ugyanakkor a szintén nem alaptalan bírálatokat.

könyv egyik fő állítása, hogy a közösségi hálózatok elterjedése óta az örökösen a telefonjukon lógó fiatalok körében gyakoribbá vált a szorongás, a depresszió, az öngyilkossági hajlam. Alig vitatható, hogy a jelenség létezik. Az átlagfelnőtt gyanakodva és tehetetlenül figyeli, hogy „a régi szép időkhöz” képest a mai fiatalok életét kevésbé „a szex, a drog és a rock’n roll“ határozza meg, hanem a TikTok, az Instagram és a többi közösségi hálózat határozza meg.

Mi igazolható ebből tudományosan? Nem csak véletlen egybeesésekről van szó? A válaszokat megtalálja a HVG hetilap legfrissebb számában és a hvg360-on.

HVG
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!