Már tölthető: itt az Instagram alternatívája, amit néhány óra alatt több tízezren telepítettek
A korábbi, még Reels-videók előtti Instagram-korszakot idézi a Flashes nevű új közösségi oldal. Az erre feltöltött tartalmakat ráadásul a Bluesky 32 milliós felhasználói bázisával is rögtön meg lehet osztani.
HVG
Új, az Instagram alternatívájának tekinthető fotós-videós közösségi platform jelent meg a Bluesky alapjain. Ez az a közösségi platform, amely a tavalyi amerikai elnökválasztás után jelentősen gyarapítani tudta a felhasználói bázisát – köszönhetően annak is, hogy az emberek tömegesen pártoltak el a Donald Trump szekerét toló Elon Musk tulajdonában álló X-től.
Most egy alapvetően fotós platformmal rukkoltak elő a Bluesky alapjain: a Flashes egyelőre csak iOS-en érhető el, és a TechCrunchszerint az első 24 órában csaknem 30 ezer letöltést ért el. (Az androidos változat még nem készült el.)
Az applikáció nagyon hasonlít az Instagramhoz, legalábbis annak klasszikusabb, korábbi változatához. Egyidejűleg négy fotót lehet feltölteni rá, míg videók terén egyperces hosszúság a felső határ. A fejlesztője a berlini Sebastian Vogelsang, és a Flashes ugyanazon a protokollon alapul, mint a Bluesky, szóval az alapok ugyanazok.
Flashes app
Ez azt is jelenti, hogy a Bluesky felhasználói bázisa is rendelkezésre áll, tehát az összes, a Flashes felületén közzétett tartalom megjelenhet a Bluesky felhasználói előtt is. A platform sokkal testreszabhatóbb az Instagramnál, és nincs olyan ajánló algoritmusa sem, mint a Meta platformjának – ez pedig sokak számára előny lehet. Filterek ugyanakkor a Flashesben is vannak.
Sorra intenek búcsút a felhasználók és a cégek az X-nek, amióta a tulajdonos Elon Musk által támogatott Donald Trump megnyerte az amerikai elnökválasztást. Felhasználók millió regisztrálnak a konkurens szolgáltatásokra. Kérdés, ez elég lehet-e ahhoz, hogy azok tartós sikert érjenek el.
Az app ide kattintva tölthető le az App Store-ból. Sebastian Vogelsang szavait idézve a TechCrunch megjegyzi: tárgyalások folynak befektetőkkel, és a fejlesztő minden lehetőségre nyitott. Elképzelhető tehát, hogy a jövőben több pénz áll majd rendelkezésre a platform fejlesztéséhez.
Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen. Tóth Szilárd János politológussal beszélgettünk.