Letöltötte ezt a játékot a Steamről? Akkor igazából vírus landolhatott a gépén
Játék nincs, és már nem is lesz: valójában csak kártevőt tartalmazott egy lövöldözős videójáték demója.
HVG
Eltávolított a Valve egy címet a Steam kínálatából, miután a felhasználók arra panaszkodtak, hogy annak demója egy kártevőt telepít a számítógépükre. A Sniper: Phantom’s Resolution nevű játék a The Gamer cikke szerint technikailag még meg sem jelent – a premier valamikor 2025 második negyedévére volt üzemezve.
Ez azonban már biztosan nem fog megtörténni – már csak azért sem, mert nem is volt célja a fejlesztőinek, hogy ténylegesen kiadjanak egy játékot. Egy kártevő terjesztése azonban már annál inkább. A felhasználók szerint ugyanis az „ingyenes demó”, amit elviekben le lehetett volna tölteni, a gyakorlatban csak kártékony programokat telepített – melyek kémkedhettek, és adatokat is lophattak a fertőzött eszközről.
Bekerült egy veszélyes kártevővel fertőzött játék a Steam játékplatform kínálatába – akik letöltötték, azoknak egyenesen azt tanácsolja a Valve, hogy teljesen telepítsék újra az operációs rendszerüket, formázva a rendszerpartíciót is.
Először olvasható magyarul a holokauszttúlélő író és Nobel-békedíjas emberi jogi aktivista Elie Wiesel Éjszaka trilógiájának mindhárom kötete. Miért kellett 2025-ig várni a harmadik kötet megjelenésére? Miben más a holokauszttúlélők harmadik generációja, mint a korábbiak? Miről adnak számot Wiesel regényei?