Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A TIME magazin 2024-es találmánytoplistájára azok a fejlesztések is felkerültek, melyek a gyerekek biztonságos életét és a szülők lelki nyugalmát segítik.
A mindenféle tévében, monitorban, számítógépben megtalálható HDMI technológia fejlesztését felügyelő HDMI Forum kiküldte a meghívókat a januári CES 2025 technológiai show nulladik napjára. A téma nagy valószínűséggel a HDMI új, 2.2 névre keresztelt szabványa lesz, ami több változást is hoz a kép- és hangátvitelben.
Nem csupán mi, emberek vagyunk társas lények, az állatvilágban is többé-kevésbé tetten érhető ez a jelenség. Dánia partjainál egy olyan magányos delfint figyeltek meg, amelyik különös módon próbálja kompenzálni a társak hiányát.
Minél többet tanul valaki, annál okosabb lesz, és valahogy így lehet ezt a mesterséges intelligenciánál is. Azonban míg ez egyfelől igaz, és a MI szinte mindent próbál megválaszolni, egyre többször téved, amit viszont nehéz észrevenni.
Mintha nagyjából minden nyolcadik ember küldene naponta egy üzenetet a talán legnépszerűbb mesterséges intelligencia chatbotnak, a ChatGPT-nek. Ismét egy óriási mérföldkő eléréséről számolt be az OpenAI.
Egészen különös dolog történik az agyban, amikor zenét hallunk: addig passzív állapotban lévő neuronok reagálnak – derül ki egy új kutatásból. Az eredmények magyarázatot adnak arra a bizonyos libabőrt kiváltó érzésre is, amelyik bizonyos zenék hallgatása közben kapja el az embert.
Érdekes találmányokat hozott 2024 a lakás körül és a szabadidős tevékenységek terén egyaránt. Mutatjuk, melyeket talált említésre érdemesnek az amerikai TIME magazin a 200-as listáján.
Ethan Mollick, a Wharton Egyetem tanára az MI egyik legjelentősebb és legprovokatívabb értelmezőjeként azt vizsgálja, hogyan változtathatják meg a világunkat ezek az újfajta gondolkodáshoz használható eszközök. Átfogó és optimista könyvében aktuális példákon keresztül mutatja be az üzleti életet és az oktatást alapjaiban átalakító hatásukat. Arra buzdít, hogy munkatársként, társtanárként és coachként tekintsünk a mesterséges intelligenciára, és meggyőző érvekkel támasztja alá, miért elengedhetetlen a gépekkel való együttműködés képességének elsajátítása. Szemléletmódját követve átláthatjuk az MI-ben rejlő aktuális lehetőségeket, hogy adottságait egy jobb emberi jövő megteremtésére használjuk fel. A HVG Könyvek által kiadott műből több részletet is közlünk a következőkben.
A tartalomelosztó hálózati szolgáltatásokat, felhőbiztonságot, DDoS migrációt és széles területi hálózati szolgáltatásokat kínáló amerikai vállalat, a CloudFlare immár ötödjére készített áttekintést az egész évben megfigyelt internetes trendekről és mintákról, globális és ország/régió szinten különböző mérőszámok alapján. A magyarok egy megnyugtató adatot is kaptak.
Az Amazon hatalmas film- és sorozatkínálattal rendelkező Prime Video szolgáltatása új funkciót kap, és ezentúl komoly szerepe lesz benne a generatív mesterséges intelligenciának. Nem baj, ha valaki nem emlékszik az előző évadra, vagy akár egy adott rész kulcsjeleneteire, a MI készségesen segít, miközben arra is ügyel, hogy ne spoilerezzen.
Csalódniuk kell azoknak, akik eddig úgy gondolták, hogy rájuk nem érvényesek a figyelmeztetések a sok ülés negatív hatásairól, hiszen amúgy rendszeresen edzenek. Amerikai kutatók szerint ez sajnos kevés a kompenzációhoz.
A DNS-alapú molekuláris számítógépet eddig elsősorban adattárolásra használták. Amerikai kutatók viszont olyan technológiát fejlesztetek, amely lehetővé teszi a biológiai DNS komputer számára, hogy úgy dolgozzon, mintha „igazi” számítógép lenne.
Ahogy a sportolók adják át egymásnak a stafétabotot, úgy viselkednek különböző idegsejtcsoportok az agyban, gondoskodva arról, hogy ne együnk se túl sokat, se túl keveset.
Idén is kiadta éves összefoglalóját, a Spotify Wrappedet a népszerű zene- és podcast-streaming szolgáltatás. Azonban ebben az évben sokan elégedetlenek vele, és már találtak is felelősöket.
A TIME magazin idei év legjobb 200 találmányát felvonultató listájára olyan fejlesztések is felkerültek, amelyek az egészséges, aktív életmódot támogatják. Van köztük olyan, melyet már a párizsi olimpia sportolói is használtak, de bárki beszerezheti magának.