Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy 2018-ban nyilvánosságra hozott, 29 millió embert érintő biztonsági incidens miatt szabott ki komoly bírságot a Facebook tulajdonosára az ír adatvédelmi hivatal.
Az évtized legjelentősebb EU-s űrprojektjére került szignó, akár már 2030-tól hozzáférhetnek az emberek, vállalatok és kormányok az uniós műholdas internethez.
A TIME magazin az idei évben is összeszedte azt a 200 találmányt, amelyeket a legjobbnak tartott. A kategóriák között egy olyat is találni, ami a kommunikációt segítő eszközöket sorolja fel. Ezeket vettük most sorba.
Amerikai kutatók egérkísérletekkel mutatták ki, hogy a bőrre felvitt kórokozók is beindítják ugyanazt az immunválaszt, mint amit a szervezetbe bekerülő kártevők váltanak ki.
A fa alá már nem kerül be a tévészolgáltatás minőségét érezhetően javító frissítés a Vodafone-nál – mondja a pesszimista. Az optimista inkább úgy fogalmaz: a OneTV ígéret szerint sok mindent megoldó komolyabb szoftverfrissítéséig már nem kell sokat aludni.
A japán Fudzsii Dajcsi még december 8-án rögzítette, ahogy a Hold felszínén egy fényes villanás jelent meg néhány pillanat erejéig. A szakember úgy véli, a Geminidák meteorraj egyik tagja lehetett.
Német és magyar kutatók egy 16 éven át tartó spektroszkópiai méréssorozat alapján rekonstruálták egy, a Napnál csaknem tízszer nagyobb vörös óriáscsillag felszíni csillagfoltjainak időbeli változását.
Az A23a kódjelű jéghegy valamivel nagyobb Vas vármegyénél, és a tudósok úgy vélik, virágzó ökoszisztémát hozhat létre a vizekben. Az elmúlt években csak körbe–körbe forgott, amiből most tudott kiszabadulni.
A Mars Chopper néven hivatkozik a NASA arra az új repülő szerkezetre, ami a tervek szerint a vörös bolygón végezne tudományos munkát. A mikor egyelőre még kérdés.
A Sky News bemutatta, hogyan sodródnak bele gyerekek a féktelen költekezésbe a Robloxon keresztül úgy, hogy amúgy fogalmuk sincs arról, mi az a kaszinó.
Nehezen indul a korábbi Vodafone TV lecserélése a hamarosan One névre váltó szolgáltatónál, megszámlálhatatlanul sok panasz olvasható netszerte. A cég valójában nem válaszol, csupán nagyon kedves, de valójában semmiről nem szóló reakciókat ad – és folytatja a OneTV-s frissítések kiküldését.
Hamarosan az Egyesült Államokon kívül is megjelenhet a Google új fejlesztése, a Whisk, ami több képből találja ki, milyen eredményt akar látni a felhasználó.
Elmosódik a határ a fizikai és a digitális biztonság között: egy új orosz hackelési módszer lehetővé teszi a wifi-hálózatok messziről történő feltörését.
Idén is számos érdekes fejlesztést mutattak be a robotika terén – mutatjuk, melyek azok, amelyeket az amerikai TIME magazin is érdekesnek talált, és bemutatott a 200-as toplistája részeként.
Luxus életvitele és szolgája molesztálása miatt került a hírekbe Hilarion, aki annak idején három hónap alatt kapta meg a magyar állampolgárságot, ám idén nyáron forró lett a lába alatt a talaj.