Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Comic Sans betűtípus az egyik leghíresebb TTF betűkészlet a világon.
A Comic Sans betűtípus az egyik leghíresebb TTF betűkészlet a világon. Vincent Connare tervezte a Microsoft számára 1994-ben, a betűk formája a képregény-buborékok betűit utánozza. Népszerűségének oka kettős: a hobbi felhasználók valamiért imádják, és mindent ezzel a betűtípussal készítenek (házi logók, hobbi weboldal, felirat a lépcsőházba), miközben a profi grafikusok és dizájnerek szemében az egyetlen dolog, amit minden esetben kerülnünk kell.
A profik érvelése szerint a készlet hibás, mivel minden vonal (fűggőleges és vízsztines) azonos vastagságú, így nehezen olvasható, ormótlan és a kézírás jelleg is elveszik. Az igazság valószínűleg most is valahol középúton lehet, a Comis Sans nem annyira vészes, mint a profik mondják, de nem is érdemes „túlhasználni”, ahogy a hobbi felhasználók teszik… A Comic Sans Project segítségével most megnézhetjük, hogyan mutatnának a híres IT logók ezzel a mókás betűtípussal.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.