szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az LG számtalan új készüléke mellett immár évek óta folyamatosan megújít egy külön vonalat is saját érintőképernyős...

További képek a fotóra kattintva...

Az LG számtalan új készüléke mellett immár évek óta folyamatosan megújít egy külön vonalat is saját érintőképernyős kínálatában. A Prada már a kezdetektől a külsőségekre kihegyezett "divat-mobil", ami nem csak különleges készüléket, hanem hozzá igazított rendszert is takar. Ez a harmadik változatnál, az PRADA phone by LG 3.0-nál sincs másként, a kicsomagolástól, egészen addig, míg első mozdulatainkat tesszük az érintőképernyőn, az embernek végig az az érzése, hogy inkább egy ékszert, mintsem egy telefont szed elő éppen: már a méretes fekete doboz is ezt az érzést erősíti, ebből emelhetjük ki a szintén méretes és letisztult formavilágú "harmadik Pradát" (PRADA phone by LG 3.0 - LGP940), amelynek képernyőjén a fekete háttér előtt szinte csupa fehér ikont és feliratot látunk. Nagyon elegáns látvány, abszolút monokróm hatással.

A Prada 3.0 tényleg szép lett, dacára annak, hogy a 4,3"-os kijelző miatt azért nem tartozik a kisméretű készülékek csoportjába. Valamivel talán még nagyobb is, mint a Samsung Galaxy S II, de a visszafogott vonalvezetés ránézésre mindezt feledteti (más kérdés, hogy ha kézbe vesszük, rögtön rájövünk, hogy nem ártanak a hosszú ujjak).
A kijelző fölött csak a Prada felirat és az elülső kamera (1,3 megapixeles) látszik, alatta a négy érintős gomb csak bekapcsolás után tűnik elő a megvilágítással. A ház bal oldalán találjuk a hangerőszabályzót, míg jobbra és alulra gyakorlatilag nem került semmiféle kezelőszerv, alul csak a mikrofon nyílása árválkodik.

A felső részre annál több dolgot sikerült elhelyezni, hiszen itt van a ki- és bekapcsoló gomb, az elegáns, eltolható fedéllel védett MicroUSB csatlakozó, szokatlan módon az exponálásra szolgáló gomb is ide került, mellette pedig a headset csatlakozóját találjuk (utóbbi természetesen a dobozban csücsül). A hátlap érdekes mintájú műanyag (kicsit olyan ránézésre, mintha valamilyen szövet lenne). Itt találjuk a 8 megapixeles kamerát, LED-es vaku kíséretében.
A kijelző egyébként kapacitív IPS típus, 480x800 pixeles (217 ppi!) felbontással. Nagyon szép képet ad, a színei is abszolút rendben vannak (bár ez az LG-s menük, ikonok és widgetek alapján nem látszik azonnal, hiszen ezek mind a Prada sajátos "monokróm" stílusához vannak szabva).
A készülék belseje ma már csak átlagosnak számít, egy 1 Ghz-es (kétmagos) ARMv7 processzort és PowerVR SGX540 grafikus vezérlőt kapott, az 1 GB RAM és 8 GB belső tárhely viszont dicséretes (utóbbi persze nem sok, ám bővíthető MicroSD kártyával). Van Bluetooth 3.0, 802.11n-es wifi, DLNA, NFC, tethering, GPS stb. Szóval minden, ami alap elvárás egy valamire való androidos mobiltól. Merthogy Android is van, egészen pontosan 2.3.7-es verzió. Mindehhez egy 1540 mAh-s akku biztosítja az energiát, ami szintén átlagosnak mondható, csodát nem érdemes várni tőle.

Mindennapi használatra
A készüléken tehát Android van , amelyre ráül a Prada 3 sajátos fekete-fehér felülete. Ez kétségtelenül elegáns, bár nem különösebben dobja fel az embert a látvány (persze megtörhetjük az egyhangúságot néhány színes háttérképpel). Érdekesség, hogy az ikonok és widgetek elrendezését egy mozdulattal átalakíthatjuk, attól függően, hogy éppen milyen körülmények között használjuk a telefon (munkahely, utazás stb.).

A szokásos Androidos alkalmazásokon felül az LG előre telepítve adja a Polaris Office irodai csomagot, a SmartWorld alkalmazást, Yahoo üzleti és időjárás appokat, SmartShare szoftvert.
Van FM rádió is (RDS), de ha inkább saját válogatásokra vágyunk, van EQ-val ellátott zenelejátszó szoftver is. Extraként pedig a DivX videók lejátszása is alapból megoldott!

Van egyébként egy Desk Home nevű app is, ez egy teljes képernyőt betöltő óra, ha esetleg asztali dísznek szánjuk a mobilt, viszont ezen is elérjük a zenelejátszás funkcióit.
Fényképezőgépet és videokamerát ez a mobil sem helyettesít, de ettől még mobil viszonylatban a jobbak közé tartozik ezen a téren is a Prada.

Készíthetünk full HD videofelvételeket és 8 megapixeles fotókat, s ehhez a megszokott, alap beállítási lehetőségek is megvannak a kamera alkalmazásban. Megfelelő fényviszonyok közepette nem lesz rá panasz (egy kisebb méretű mintavideót is feltettünk, amely innen letölthető)! Jó hír viszont, hogy az elkészült képeket azonnal át is szerkeszthetjük, mivel előre telepítve kapunk egy elég sokoldalú képszerkesztő appot is.

Értelemszerűen bármit megtehetünk vele, amit akármelyik másik androidos okostelefonnal, szóval mehetnek rá a szokásos alkalmazások és játékok. A tesztek során mindent gond nélkül vitt a Prada 3. Internetezni egy ekkora kijelzőn már abszolút elfogadható élmény, a sebességgel pedig nem volt gond.

Mindent egybevetve a Prada 3 egy remekül sikerült, kétségtelenül önálló stílust képviselő okostelefon, amely mindent hoz, amit Android alapokon elvárhatunk. Azt nehéz lenne megmondani, hogy inkább a hölgyeknek, vagy inkább az uraknak ajánlott. Előbbiek fogékonyabbak a divatos "cuccokra", viszont ránézésre azért a Prada elég férfias darab (és hát a megfelelő kézméret is behatárolja a dolgokat).
Az árakat illetően elég változatos a felhozatal, 140 ezertől 200 ezerig "válogathatunk". Utóbbit egészen biztosan nem éri meg a telefon, még akkor sem, ha a külön megvásárolható kiegészítők is a végtelenségig elegánsak. De ha valakinek egy stílusos, divatos, s emellett kényelmesen használható okostelefonra van szüksége, érdemes kézbe venni és kipróbálni. Aztán keresni valakit, aki elfogadható áron árulja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!