Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az okostelefonok és a táblagépek terjedése ellenére a cégeknek mindössze 40 százalékában ellenőrzik, milyen...
Az okostelefonok és a táblagépek terjedése ellenére a cégeknek mindössze 40 százalékában ellenőrzik, milyen tevékenységeket végeznek a munkatársak a mobilkészülékeken. A mobilfenyegetettséggel szemben a vállalatok leginkább az adatvesztéstől tartanak (69 százalék), de a válaszadók közel fele az emberi tényezőt emelte ki kockázatként, mint például a megfelelő ismeretek hiányát és a nem megengedett tartalmak letöltését.
Mindez abból a felmérésből derült ki, amelyet az adatvédelemmel, a számítógépes vírusok elleni küzdelemmel és biztonsági szoftverek gyártásával foglalkozó Symantec készített a magyar vállalatok mobilbiztonságáról.
Pedig igenis szükség van az odafigyelésre, hiszen az okostelefonokat érő támadások ma már valós fenyegetettségnek számítanak. Léteznek például olyan kártékony kódok, amelyek sms-üzeneteket másolnak, így a vállalatok banki adataihoz is könnyen hozzáférhetnek a kiberbűnözők. Sőt ha sikerül a számítógépre is sikeresen telepíteniük a vírus komponensét a mobilkészülékről, akkor akár teljes online banki tranzakció felett is átvehetik az uralmat – derül ki a hvg.hu cikkéből, amelyben még további érdekes részleteket olvashatnak a Symantec-felmérés megállapításairól.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.