Vagyondézsma az ingatlanadó?
Jóllehet a világon szinte mindenütt kivetnek ingatlanadót, a magyar fejlődés sajátosságai miatt nálunk inkább vagyondézsmát látnak benne, amely továbbra is el fogja kerülni az ügyeskedőket.
Jóllehet a világon szinte mindenütt kivetnek ingatlanadót, a magyar fejlődés sajátosságai miatt nálunk inkább vagyondézsmát látnak benne, amely továbbra is el fogja kerülni az ügyeskedőket.
A korlátlan szólásszabadság szorgalmazását illetően Bárándy Gergely szocialista politikus egy kalap alá vette az „ultraliberális” Kis Jánost és a jobboldali szélsőségeseket; mindkét oldalt elítélte. Egyébként a parlament hétfői vitája során nyilvánvalóvá vált: a véleménynyilvánítás szabadságáról vallott a szabaddemokrata álláspont változott. Az Alkotmány módosítását, s ezzel a gyűlöletbeszéd büntethetőségét ugyan a liberálisok továbbra sem támogatják, de a Büntető Törvénykönyvbe – terveik szerint négypárti egyeztetés után – bevennék a Holokauszt tagadásának tilalmát.
Gyurcsány Ferenc elmúlt egy éves kormányzása nyomán megroppant a magyar középosztály - mondta Stumpf István, a Századvég Alapítvány elnöke az intézet által az elmúlt egy év kormányzásáról kiadott könyv bemutatóján.
A pécsi fiaskó és az ingatlanadó körüli vita megmutatta, hogy minden egyes nap, amit a szocialisták még kormányon töltenek, közelebb viszi őket a történelmi vereséghez. Az irracionális önpusztítás akár jövő tavaszig is eltarthat. A még legfejebb tíz hónapig regnáló kormány, nem törődve a politikai realitásokkal, sorra hozza a hosszabb távra szóló, népszerűtlen intézkedéseket. Az MSZP-ben azután hígítják a terveket, így a kormány hitelessége kerül megint veszélybe. Az ország gazdasága közben tovább sodródik lefelé, egyelőre még a gödör aljára sem jutott el.
Nem az EP-választások várható kimenetele, hanem a társadalomnak a megszorító intézkedésekkel kapcsolatos magatartása fogja eldönteni, napirendre tűzze-e az MSZP a parlament feloszlatását és az előrehozott választások megtartását - fejtette ki a hvg.hu-nak Bókay Endre országgyűlési képviselő, Pécs város szocialista frakcióvezetője.
"A fasiszták zászlaja alatt" címmel közölt egész oldalas elemzést a magyarországi szélsőjobboldalról a Die Zeit.
Egymást követő nemzedékek szorgos munkával járultak hozzá, hogy Budapest mindinkább élhetetlen legyen – véli Gábor Eszter művészettörténész. Szerinte a magyar fővárost a fekvése mellett épített öröksége teszi vonzóvá, ám ingatlanfejlesztés címén ezt elherdálják.
Az 1989-90-es vértelen rendszerváltás, a „létező szocializmus” felszámolása, a fejlett világhoz való csatlakozás jó darabig sikersztorinak számított Közép-Kelet Európában, így nálunk is. Azóta már árnyaltabban fogalmaznak a tudósok is. Tomka Bélának, a Szegedi Tudományegyetem oktatójának Európa társadalomtörténete a 20. században című könyve az 1990 óta bekövetkezett folyamatokat is szélesebb perspektívába helyezi.
Miután Spiró György munkássága érettségi tétel volt, az ultrajobbosok rászálltak az íróra, és felidézték 1984-ben írt, Jönnek című versét. Az író ellen indított nemtelen támadás csak azt bizonyítja, hogy a nemzeti fundamentalisták nem ismernek tréfát, amikor valaki bírálni merészeli a vak, önromboló nacionalizmust. Érdemes közelebbről szemügyre venni a „dúlt keblű mélymagyarok” nemzetfelfogását.
A gyermekgondozás fizetett idejének csökkentési tervei sokféle tiltakozást indítottak el.
Kivágóné egykori alacsony rendőrállami beosztása miatt vállalhatatlan az szamizdatos ellenzék utódpártjának. Horn Gyula, Gál Zoltán és Medgyessy Péter – az egypártrendszer hajdani magas rangú, közép-, majd felsőszintű politikai bürokratáiként – mégis vállalhatók voltak. Amennyiben a Fidesz szerint Kivágóné fővárosi szerepvállalása tűrhetetlen, akkor miért engedték, hogy Szűrös Mátyás egykori KB-titkár kongresszusuk díszvendége (az általa vezetett szocdem párt pedig belpolitikai szövetségesük) legyen? Rég porba süllyedt már az etikai fundamentum, ahonnan a hivatkozott pártok e tekintetben bármit is számon kérhetnének.
Négy kulcsterületen kellene mielőbb gyors haladást elérni, szorgalmazza cikkünk szerzője, aki szerint a szűkös állami erőforrásokat a helyiek kezdeményezéseivel, ötleteivel lehetne kiegészíteni. E kulcsterületek: a „kapitalista háztájik” kiépítése, a geotermikus energia hasznosítása, a falusi turizmus felkarolása, és a korábban már meghódított külpiacok visszaszerzése. Várjuk olvasóink reagálását.