A Hold maszekosítása 

Földkelte-felvételeket is hoz majd az első kereskedelmi űrjárat, amely egy éven belül megindulhat a Holdra: a TransOrbital Inc. nevű cég TrailBlazer nevű űrhajójának  jogosítványa felfedezésre, fotografálásra és landolásra szól.

  • unknown unknown
A Hold maszekosítása 

A kaliforniai vállalkozás egyenesen az Egyesült Államok külügyminisztériumától és a kereskedelmi minisztériumhoz tartozó Óceán- és Atmoszféra Hivataltól kapott engedélyt a járat beindítására és  a történelem első magánerejű holdraszállásáának végrehajtására. A Hold maszekosításáért folyó amerikai harcot nemcsak a vállalkozás úttörő volta, hanem a profit reménye is hevíti.
Az űrhajó a tervek szerint a kazahsztáni Bajkonur Űrközpontból indul 2003-ban. A kereskedelmi járattal bárki elküldheti háromszáz és húszezer karakter közötti üzenetét (17-60 amerikai dollár), névjegykártyáját (2500 dollár), valamint kedvenc tárgyát (2500 dollár grammonként) a Holdra. (Arra a cég nem vállal garanciát, hogy a Holdra küldött tárgyak eredeti halmazállapotukban látnak holdvilágot.) A TrailBlazer fényképezni is fog: földfelkeltét, Hold-tájat, s a képeket várakozásaik szerint kitűnően értékesítik majd filmekben, számítógépes játékokban.
A Hold-bizniszben más amerikai cég is érdekelt: a Virginia állambeli LunaCorp nevű vállalat 2003-ban tervezi Hold körüli pályára állítani műholdját, s aligha marad versenytárs nélkül a TransOrbital. A közeljövőben mégsem várható, hogy gyorsétterem vagy mozi nyílik a Föld körül keringő bolygón, még ha ennek jogi akadálya nincs is. 1979-ben az ENSZ az úgynevezett Hold  Szerződésben az emberiség közös örökségének nyilvánította az égitestet, melyet a megállapodás értelmében csak minden nemzet közös érdekében lehet (ki)használni. Az Egyesült Államok és az akkori Szovjetunió - többek közt - azonban nem írta alá a szerződést.
TransOrbital Inc.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.