Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Palesztin fegyveres csoportok elleni válaszcsapásra készül az izraeli hadsereg Hán Júnisz keleti részén, ezért evakuálják a civileket a biztonságos zónából. Korábban a kijelölt humanitárius övezetet is támadták, mert azt feltételezték, ott bujkált a Hamász egyik katonai vezetője.
Komoly dilemmát jelent, hogy mihez kezdjen a Demokrata Párt Kamala Harrisszel, akit sokan nem tartanak alkalmas elnökjelöltnek, viszont az alelnök vitathatatlanul népszerű a fekete és a női választók körében.
Az a méreg, amely csupán hosszabb távon hat, alighanem annak árt, aki adagolja, írja a lapban Daniel Stelter közgazdász, a Beyond the Obvious nevű agytröszt alapítója.
Átverték-e a demokraták Amerikát? Az alelnök, vagy a meglepetés ereje ütheti meg jobban Donald Trumpot? Mik Kamala Harris erősségei és hiányosságai, és ki előzheti meg, vagy lehet a másodhegedűse? Milyen stratégiával lehet újra demokrata elnöke Amerikának? Közéleti podcastunkban összefoglaltunk mindent, amit Joe Biden visszalépése után egy nappal tudunk.
Rekordütemben folyik Ciszjordánia egyes részeinek izraeli bekebelezése. Egyre inkább lehetetlenné válik egy életképes palesztin állam megteremtése, de ezt Benjamin Netanjahu kormánya nem is bánja.
Dmitro Kuleba keleti látogatásának hátterében az állhat, hogy Kijev szeretné, ha a következő békecsúcson Oroszország és Kína képviselői is jelen legyenek.
1968 óta nem fordult elő, hogy hivatalban lévő elnök magától átadja a hatalmat, ezt a történelminek nevezhető helyzetet értékelik az európai és az amerikai lapok. A Wall Street Journal szerint Biden innentől béna kacsa. A Financial Times azt írja, az elnök hagyott elég időt a demokratáknak, hogy összezárjanak az új jelölt mögött. A Süddeutsche Zeitung úgy látja, Biden visszalépése egyszerre veszély és esély. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.