Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pártja vezetői részéről rá nehezedő nyomást nem bírta tovább Joe Biden amerikai elnök, és vasárnap bejelentette, hogy mégsem indul a novemberi elnökválasztáson. Bár Kamala Harris alelnök jelöltségét támogatja, a döntés nem az övé. A demokraták között nyílt lehet a verseny, s egy jó választással még behozhatják az utóbbi időben előnybe került Donald Trumpot. A republikánus jelöltről hirtelen lekerült a reflektorfény.
A héten bekövetkezett nagy hálózati összeomlás után a mai digitális világ számos aspektusát újra kell értékelni, többek közt az IT-biztonság és a szoftverek frissítésének rendszerét, írja a Guardian. A lap egy másik cikke szerint vége szakadhat Donald Trump sikersorozatának, ha Joe Biden hajlandó visszalépni. J.D. Vance jelölése mutatja, Trumpnak talpnyalókra van szüksége, írja John Bolton külpolitikai szakértő. A Der Standard elemzője szerint Ausztriának vége az erős EU nélkül. A Washington Post a Trump elleni merényletkísérlet tanulságait elemzi. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Trump és alelnökjelöltje erős emberként kívánnak fellépni, ám nagyban függnek a mögöttük álló milliárdosoktól, akik az állam és a rend gyengítésében érdekeltek, írja a Yale egyetem nagytekintélyű professzora a Financial Timesban.
Belehalt péntek esti fejlövésébe egy oroszellenességéről ismert volt ukrán parlamenti képviselőnő. Zelenszkij elnök szerint vizsgálni kell az orosz szálat is a gyilkosságban.
Miközben 1945 után a Szovjetunió nagyban fegyverkezett, ellensúlyozandó a lemaradását, a nyugati társadalmak elbizonytalanítására, kormányaik gyengítésére békeoffenzívát indított. A keleti blokk országai csatlakoztak hozzá, így Magyarország is, de nyugati értelmiségiek egy része szintén bedőlt neki.
Orbán Viktor “békemissziójának” eredménye az EU-ban. Meloni olasz miniszterelnök viszonya az EU-val kezd rosszra fordulni. Putyin aljas játéka, hogy 16 év büntetőtáborra ítélték az amerikai újságírót, Evan Gershkovich Moszkvában. Trumpnak a merénylet után esélye volt kiállni a nemzeti egység mellett, de aztán emlékeztette az országot, hogy ő továbbra is Donald Trump. Nemzetközi lapszemle.